فراجا گردشگری
شهردار یزد تاكید كرد

تعطیلی پنج شنبه ها طرحی منطقی، كارشناسی شده و قابل بررسی

تعطیلی پنج شنبه ها طرحی منطقی، كارشناسی شده و قابل بررسی به گزارش فراجا یزد شهردار جهانشهر یزد طرح تعطیلی پنجشنبه ها را طرحی منطقی، كارشناسی شده و قابل بررسی دانست و اظهار داشت: با توجه به این كه تعطیلی پنج شنبه ها در شهرهایی مانند یزد اجرایی نشده اما بعضی از شركت های خصوصی در یزد مدت هاست كه با در نظر داشتن تعطیلی پنج شنبه ها فعالیت می نمایند و عملكرد این افراد در مقایسه با دیگر شركت ها راندمان بسیار بیشتری دارد.


«جمال الدین عزیزی بندرآبادی» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به اهمیت توجه به طرح تعطیلی پنج شنبه ها اظهار نمود: این مسئله نیاز به اقدام و بررسی کارشناسی شده و دقیق دارد که با تاکید بر اعداد و ارقام به دست آمده از بررسی ها و همین طور تجربه موفق کشورهای دنیا و بعضی از شهرهای کشورمان، تاثیرگذاری مثبت این طرح در توسعه اقتصادی به خصوص بوسیله رونق گردشگری را به خوبی می توان نشان داد.
وی با اشاره به مجاورت شهرهای گوناگون و زیاد به یزد اشاره کرد: خوشبختانه اغلب شهرهای کشور به خصوص یزد از ظرفیت اماکن تفریحی، تاریخی، توریستی و حتی مذهبی برخوردار می باشند و دسترسی به آنها باتوجه به فاصله نزدیکشان امکان پذیر است پس فرصت این تعطیلی می تواند دراین زمینه تاثیر قابل توجهی داشته باشد.
این مسئول به جایگاه یزد در مرکز کشور اشاره و اشاره کرد: یزد در مرکز کشور و در فواصل کمی با خیلی از شهرهای مجاور و حتی دورتری مانند سمنان قرار دارد که این فرصت دو روز و نیمه می تواند تاثیر قابل توجهی برای یزد داشته باشد.
وی به انعقاد تفاهم نامه مثلث طلایی گردشگری شامل شهرهای یزد، فارس و اصفهان اشاره و اشاره کرد: این اقدام که بیشتر با هدف توسعه اقتصاد گردشگری در منطقه انجام شده، دارای برنامه های مختلفی بمنظور تبادل توریست بین پایتخت های تاریخ، معماری و هنر است که با تعطیلی پنج شنبه ها اثرات مثبت آنرا در توسعه گردشگری به خصوص در این شهرها در خواهیم یافت.
شهردار یزد با اشاره به این که با تعطیلی یک روزه پنج شنبه ها مجموعا حدود یک ساعت و ربع یا یک ساعت و نیم به فعالیت روزانه افراد افزوده می شود، اظهار داشت: این زمان کاری نیز هم اکنون در اغلب ادارات وجود دارد و اغلب نیروها زمانی اضافه تر را در سازمان ها و ادارات شان سپری می کنند که تعطیلی پنج شنبه ها می تواند به رسمی تر شدن این زمان اضافه کمک نماید و در عین حال کاهش هزینه های جاری دولت و ادارات و رفاه نیروها را نیز به دنبال داشته باشد.
وی به بعضی از نگرانی ها مانند تعطیل شدن ادارات و سازمان ها و معطل ماندن مردم در زمینه رفع نیازهایی مانند خدمات بانکی اشاره و اشاره کرد: این مسائل به سهولت بوسیله به کارگیری نیروهای کشیک قابل پیگیری و رفع است.
عزیزی با اشاره به افزایش مصرف انرژی در طول تابستان اشاره کرد: تابستان پیک مصرف انرژی هاست و تعطیلی دو روزه ادارات و سازمان ها مدیریت مصرف مناسب انرژی را در طول سال به خصوص تابستان فراهم می آورد، علاوه بر آن پنج شنبه ها فرصت مناسبی برای تعمیر و نگهداری این سیستم ها خواهد بود.
وی ناهماهنگی تعطیلی دو روزه در ایران و کشورهای دیگر دنیا را یکی از دلیلهای رد این طرح دانست و اظهار داشت: محدودیت های این طرح به خوبی قابل بررسی و رفع است و می توان با اقداماتی مانند مستثنی خواندن ادارات وابسته به مراودات اقتصادی با دنیا، آنها را با سایر کشورها همسو کرد اما افزایش راندمان و تقویت روحیه کارکنان دلیلهای منطقی و کارشناسی دیگری بر افزایش اهمیت این طرح است.
شهردار شهر تاریخی یزد رونق مشاغل و صنایع لطمه دیده بعد از بحران کرونا را لازمه توسعه اقتصادی کشور خواند و اظهار داشت: با توجه به این که تعطیلی پنج شنبه ها در شهرهایی مانند یزد اجرایی نشده است اما بعضی از شرکت های خصوصی در یزد مدت هاست که با در نظر داشتن تعطیلی پنج شنبه ها فعالیت می نمایند و جالب است که عملکرد این افراد در مقایسه با دیگر شرکت ها راندمان بسیار بیشتری دارد.
عزیزی با اشاره به تاثیر چشم گیر تعطیلی پنج شنبه ها در کاهش انرژی، ترافیک و رونق اقتصادی در پایتخت اشاره کرد: همانطور که در تهران شاهد وجود تعطیلی پنج شنبه ها هستیم در می یابیم که گردشگری نیز لزوما در بیرون از شهرها تعریف نمی گردد و می توانیم حتی با رونق درون استانی این صنعت از مزایای طرح تعطیلی دو روزه اختتام هفته برخوردار شویم.
منبع:

1399/03/12
22:08:16
5.0 / 5
2321
تگهای خبر: توریست , خدمات , شهر , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912