فراجا گردشگری

تبریك مونسان برای روز صنایع دستی

تبریك مونسان برای روز صنایع دستی به گزارش فراجا وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در پیامی فرارسیدن روز جهانی صنایع دستی (۲۰ خردادماه) را به فعالان این عرصه تبریك گفت.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا و به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، در پیام تبریک علی اصغر مونسان برای روز جهانی صنایع دستی آمده است:
«دست ها، اولین واسطه ای است که انسان به کمک آن ایده ها و افکار خود را به کسوت آثار و ابزار درآورده و از دیرباز تابحال همچنان ارزش دست ساخته ها و صنایع دستی در متن زندگی، علیرغم همه پیشرفت های تکنولوژیک و تنوع ماشین های تولیدی، محفوظ مانده و گسترش تجارت چنین دست ساخته هایی در اقصی نقاط جهان، شامل فضای واقعی و مجازی، مؤید این امر است.
اهمیت صنایع دستی که تجسم قدرت آفرینشگری انسان و مصداق بارز صنایع سبز و خلاق به حساب می آید برای جهانیان تا حدی است که روز ۱۰ ژوئن هر سال را بعنوان روز جهانی صنایع دستی تعیین کرده و یادمانی زمانی را رقم زده اند. رویدادی که تمامی اعضا خانواده صنایع دستی در جهان آنرا گرامی داشته و پاس می دارند.
خانواده بزرگ و تلاشگر صنایع دستی و هنرهای سنتی ایران هم در سالی که از جانب مقام معظم رهبری مزیّن بعنوان «جهش تولید» شده، فرا رسیدن روز جهانی صنایع دستی را مغتنم می شمرند و مضاعف ساختن فعالیتهای خویش را در جهت تحقق جهش تولید این آثار فرهنگی ـ کاربردی به فال نیک می گیرند.
وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ضمن نکوداشت این روز جهانی، تمامی تلاش و کوشش خویش را مصروف رشد تولید، تقویت فروش داخلی، توسعه‌ی صادرات و گسترش فرهنگ ترویج و مصرف صنایع دستی می کند تا در آینده ای نه چندان دور شاهد تحقق سهم واقعی و شایسته آن در شکوفایی اقتصادی کشورمان باشیم.
روز جهانی صنایع دستی را به تمام آفرینشگران این هنر ـ صنعت فاخر و بالنده تبریک و تهنیت می گویم و موفقیت و سعادت این قشر پر تلاش و پرانگیزه را از درگاه خداوند منّان مسئلت دارم.»1399/03/20
20:51:26
5.0 / 5
2174
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912