فراجا گردشگری
مدیركل میراث فرهنگی استان سمنان:

استان سمنان 5400 هنرمند صنایع دستی دارد

استان سمنان 5400 هنرمند صنایع دستی دارد به گزارش فراجا مدیركل میراث فرهنگی سمنان با اشاره به فعالیت بیش از پنج هزار و 400 هنرمند حوزه های مختلف صنایع دستی در سطح استان، اظهار داشت: این هنرمندان از تسهیلات مقابله با كرونا بهره مند خواهند شد.مهدی جمال در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به آثار سو کرونا بر تولید صنایع دستی و همین طور گردشگری، بیان کرد: بیش از پنج هزار و ۴۰۰ هنرمند حوزه صنایع دستی در سطح استان زیر نظر میراث فرهنگی ساماندهی شده اند که دولت برای کاهش خسارات بابت کرونا تسهیلاتی در نظر گرفته است.
وی با اعلان اینکه تأثیر کرونا بر رونق تولید صنایع دستی مشهود است، اضافه کرد: یکی از دغدغه هایی که امروز برای دریافت تسهیلات از طرف هنرمندان ما وجود دارد این است که دولت شرط بیمه اشتغال بودن را در این طرح ها الزامی دانسته که این مساله سد راه خیلی از هنرمندان حوزه صنایع دستی در زمینه دریافت تسهیلات کرونا است.
مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان افزود: صنایع دستی به شکلی است که خیلی نمی توان انتظار تولید انبوه و کارگاهی را داشت و در نتیجه اغلب هنرمندان فعال در این عرصه به صورت خانوادگی کار می کنند که نمونه آن در بافندگی فرش و قالی و… دیده می شود.
جمال با اعلان اینکه رایزنی برای دریافت تسهیلات برای این گروه انجام شده است، اشاره کرد: در صورت داشتن شرایط، همه هنرمندان بدون هیچ محدودیتی می توانند از ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومان تسهیلات مبارزه با آثار سو کرونا برخوردار شوند.
وی مشکلات و خسارات به وجود آمده از بابت کرونا به بخش صنایع دستی و گردشگری استان سمنان را زیاد توصیف کرد و اضافه کرد: یکی دیگر از اقداماتی که میراث فرهنگی می تواند برای جبران کاهش فعالیت و در نتیجه خسارت هنرمندان صنایع دستی کند کمک به آنها است که دراین زمینه آموزش ۱۳۰ نفر در زمینه های مختلف صنایع دستی برای سال ۹۹ هدف گذاری شده اما امیدواریم به عدد ۳۰۰ نفر برسیم.
مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان با اعلان اینکه در سال قبل ۱۰۰ نفر هنرمند در سطح استان آموزش دیدند، بیان داشت: رونق صنایع دستی از دیگر اقداماتی است که میراث فرهنگی استان برای جبران خسارات واحدهای تولیدی تا آخر سال ۹۹ آنرا به صورت جدی دنبال می کند.


منبع:

1399/04/01
14:51:42
5.0 / 5
2265
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912