فراجا گردشگری

كشف یك مجسمه مومیایی شده مصری

كشف یك مجسمه مومیایی شده مصری دانشمندان با بررسی دو مومیایی باستانی مصری كوچك دریافتند، این مومیایی ها در حقیقت مجسمه و تجسمی از اساطیر مصر باستان هستند.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا و به نقل از انشنت اوریجینز، دو تابوت کوچک ۳۰۰۰ ساله مصری که پیش تر گمان می رفت بقایای کودکانی را در خود جای داده اند به تازگی مورد بررسی قرار گرفتند.
نتایج بررسی و آزمایشات نشان داد یکی از این تابوت ها در حقیقت مجسمه ای از جنس گل و گندم است که به شکل «ازیریس» ایزد بعد از مرگ مصریان باستان ساخته شده است.
دانشمندان با بررسی تابوت کوچکتر دریافتند اثر مومیایی شده ای که در این تابوت قرار دارد هم بقایای یک انسان نیست و در حقیقت پرنده ای شبیه به شاهین است که به شکل «حوروس» دیگر شخصیت اساطیری مصر باستان که بعنوان ایزد فرمانروایی و آسمان ها شناخته می شد مومیایی شده است.


این دو تابوت برای سال های متوالی در موزه ملی دریانوردی لندن نگهداری می شدند. با گذشت سال ها از کشف این دو مومیایی هنوز هیچ اطلاعاتی از منشا آنها در دست نیست با این وجود کارشناسان معتقدند امکان دارد این آثار بعنوان پیشکشی در مقبره یکی از فراعنه دفن شده باشند.
در مصر باستان زمانی که یک مومیایی در مقبره قرار داده می شد، در کنار مومیایی اصلی لوازم و حیوانات مومیایی شده ای را هم در مقبره قرار می دادند تا به این وسیله به صورت نمادین از فرد مومیایی شده محافظت کنند.
پرندگان بخصوص در مصر باستان از اهمیت زیادی برخوردار بودند، چون که بعنوان نمادی از نگهبان و محافظ شناخته می شدند و بدین منظور برای محافظت از فراعنه در مقبره هایشان قرار داده می شدند.
منبع:

1399/04/31
13:46:02
5.0 / 5
2094
تگهای خبر: آزمایش , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912