فراجا گردشگری

تكلیف ارز زوار حج ۹۹ مشخص شد

تكلیف ارز زوار حج ۹۹ مشخص شد با موافقت هیأت دولت، ارز زوار حج امسال برای سال آینده حفظ خواهد شد. بدین سان هزینه ارزی حج آینده برای این زوار افزایش نخواهد داشت.


به گزارش فراجا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، در نشست شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت، رئیس این سازمان اعلام نمود: با موافقت هیأت دولت، ارز اختصاص یافته برای زوار حج ۹۹ به صورت سپرده برای حج سال آینده باقی خواهد ماند.
علی رضا رشیدیان اظهار داشت: باتوجه به موافقت دولت، هزینه ارزی زائرانی که امسال ثبت نام کرده اند و وجه آنرا به صورت کامل واریز شود، برای حج آینده افزایش نخواهد داشت.
قربان میرزایی ـ سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان حج و زیارت ـ نیز با اعلان اینکه وجه دریافتی از مرحله اول ثبت نام زوار امسال برای خرید دو سوم دلار مورد نیاز، تهیه و به حساب بانک مرکزی واریز شده است، اظهار داشت: مبلغ ریالی برای خرید باقیمانده هزینه ارزی از محل دریافت مرحله دوم وجه ثبت نام زوار تامین خواهد شد.
اکبر رضایی ـ سرپرست معاونت حج و عمره سازمان حج و زیارت ـ هم در این رابطه اظهار نمود: برای دریافت مرحله دوم وجه ثبت نام در ایام آینده اطلاع رسانی صورت خواهد گرفت و زوار برای واریز این مبلغ آمادگی داشته باشند.
حجت الاسلام نواب، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت خواهان اطلاع رسانی به زوار، مدیران و روحانیون کاروان ها دراین خصوص شد و اقدامات و پیگیری های انجام شده را برای حفظ حقوق زائر دانست.
نواب در آغاز این جلسه با اشاره به اینکه ششم ذیحجه ماه یادآورسالروز حج خونین است، تصریح کرد: در سال ۶۶ جمع زیادی از ضیوف الرحمان که میهمان پروردگار در سرزمین امن الهی بودند به دست عربستان به شهادت رسیدند.
سازمان حج و زیارت که هزینه سفر حج را قسطی کرده بود، در اولین مرحله مبلغی بیش از ۲۵ میلیون تومان از زوار دریافت کرد. این سازمان نرخ پایه ارز مصرفی حج را اعلام نکرده است.
رئیس سازمان حج و زیارت پیش تر اظهار داشته بود: در صورت تایید شورای عالی حج، اگر ۸۷ هزار و ۵۵۰ زائر انصراف ندهند، سال آینده با قیمت ارز مصوب سال ۹۹ به حج اعزام می شوند.
رشیدیان پس از لغو حج نیز اعلام نمود که ۱۸۲۲ میلیارد تومان مجموع هزینه دریافتی از زوار بود که ۱۸۰۰ میلیارد تومان آن برای خرید ارز مورد نیاز این سفر داده شد و این پول در بانک مرکزی ذخیره خواهد شد.1399/05/07
22:30:17
5.0 / 5
2355
تگهای خبر: سفر , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912