فراجا گردشگری
در گزارش فراجا مطرح شد؛

از آلپ سوئیس تا آلپ ایران

از آلپ سوئیس تا آلپ ایران به گزارش فراجا یك راهنمای گردشگری اظهار داشت: اروپایی ها باآنكه در كشور سوئیس می توانند جاذبه های طبیعی آلپ را می توانند ببینند اما تنها در ایران است كه می توانند در كنار طبیعت بكر شاهد زندگی مردم عشایری باشند.حبیب محمدحسینی نخستین راهنمای گردشگری استان چهارمحال و بختیاری به خبرنگار مهر اظهار داشت: توریستهای خارجی این استان معمولاً با رفتن به سایت ها با جاذبه های گردشگری اینجا آشنا می شوند. این گروه های توریستی از اروپا و کشور سوئیس برای دیدن جاذبه های طبیعی می آیند و از طبیعت چهارمحال و بختیاری بعنوان آلپ ایران اد می کنند. باآنکه که خودشان جاذبه طبیعی کوه های آلپ را دارند اما جاذبه ای به نام عشایر را ندارند در واقع عشایر برای استان پتانسیل مهمی هستند. توریستهای خارجی دوست دارند در کنار آنها چند روزی زندگی کنند حتی نان بپزند و یا شیر بدوشند. آنها وقتی از اینجا می روند گروه دیگری را معرفی می کنند تا در ایران سفر کنند.
وی اظهار داشت: اروپایی ها با این جاذبه ناآشنا هستند اینکه عده ای با خانواده کوچ کنند و عده ای با ماشین و یا اینکه زن و بچه هایشان را از طریق ساده عبور دهند و خودشان از مسیرهای سخت کوچ کنند. اساسا عشایر ما هم از فناوری روز تاثیر گرفته اما هنوز جاذبه مهمی برای استان است.
او با اشاره به ساخت مستند رؤیای ممنوعه اظهار داشت: سه نوع کوچ در استان انجام می شود یکی افرادی که با خانواده خود کوچ می کنند دیگری کوچ با ماشین و نوع دیگری از کوچ که ایل زن و کودکشان را از طریق های ساده تر می فرستند و خودشان پیاده مسیرهای سخت را می روند. در یکی از این مسیرها که مستند رؤیای ممنوعه هم ساخته شد من آنها را همراهی کردم.
این راهنمای گردشگری با اشاره به اینکه این استان را با طبیعت گردی، رفتینگ در آب های خروشان و کوهنوردی و طبیعت بکر و عشایرش می توان معرفی نمود اظهار داشت: متأسفانه برای طبیعتگردی استان و اینکه در استان چه ثروتی وجود دارد تبلیغی نمی گردد در واقع جاذبه های این استان در کفنی از طبیعت و برف مدفون شده است. ما در مثلث شهرهای گردشگری حضور نداریم در حالیکه اصفهان با شهرکرد یک ساعت فاصله دارد. همه گردشگران تنها برای دیدن فرهنگ به ایران نمی آیند کسی که بخواهد طبیعت را ببیند می تواند با فاصله کوتاهی به چهارمحال و بختیاری بیاید. حالا استان همدان از استان چهارمحال و بختیاری در تبلیغات و جذب توریست جلوتر رفته است.
محمدحسینی که نخستین راهنمای گردشگری استان است از سال ۷۶ تورهای طبیعت گردی و اسکی و عشایر گردی را برگزار می کرده است و اعتقاد دارد که این استان چهارفصل است و در هر چهارفصل هم برای گردشگران جذاب خواهد بود. کوهنوردی در این فصل انجام می شود و درست زمانی که خیلی از نقاط کشور گرم است اما بعضی از نواحی کوهستانی استان قابلیت اسکی دارد. این درحالی است که یکی از اشکالات ما زیرساختهاست بعنوان مثال مسافر می آید اما زیرساختی برای رفاه حال او وجود ندارد یا اینکه در استان مراکز اقامتی ارزان و یا متنوع نیست


منبع:

1399/05/11
15:00:02
5.0 / 5
1803
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912