فراجا گردشگری

افتتاح اولین موزه زیر آب یونان

افتتاح اولین موزه زیر آب یونان مقام های یونان اولین موزه زیر آب این كشور را كه شامل مجموعه ای از ظروف سفالین متعلق به قرن پنجم قبل از میلاد مسیح است، افتتاح كردند.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، اولین موزه زیر آب یونان شامل مجموعه ای از کوزه ها و ظروف سفالین متعلق به قرن پنجم قبل از میلاد است که با عنوان «پارتنون کشتی های غرق شده» شناخته می شود و در کنار سواحل جزیره «الونیسوس» قرار دارد.
بازدید از این مکان در چارچوب تورهایی از سوم آگوست تا دوم اکتبر امکان پذیر خواهد بود. آن دسته از افرادی که نمی توانند شنا کنند هم با کمک تورهای واقعیت مجازی می توانند از «پارتنون کشتی های غرق شده» بازدید کنند.
رئیس شورای شهر «الونیسوس» در گفتوگو با رسانه های محلی بیان نمود: «ویرانه های کشتی در عمق ۲۱-۲۸ متری سواحل قرار دارند و شامل سه تا چهارهزار ظرف سفالین باستانی می شوند.»
این مجموعه کوزه های سفالین به علت سالم بودن بعنوان یکی از مهمترین نمونه های کشف شده به حساب می آید که در سال ۱۹۸۵ توسط یک ماهیگیر کشف شد.


گمان می رود کشتی تجاری غرق شده به علت آب و هوای نامساعد در حوالی ۴۲۵ قبل از میلاد غرق شده باشد. این کشتی محموله ای را از «خالکیدیکه» شبه جزیره ای در شمال یونان به جزیره «اسکوپلوس» حمل می کرد.
به قول کارشناسان، با عنایت به اندازه کوزه های کشف شده می توان دریافت کشتی غرق شده بسیار عظیم بوده است.
مقام های یونان همینطور قصد دارند بازدید از چهار ویرانه کشتی های باستانی در آن منطقه را برای غواصان مبتدی امکان پذیر کنند تا بدین سان یک پارک غواصی را برای جذب بیشتر گردشگران به وجود بیاورند.
منبع:

1399/05/13
12:33:10
5.0 / 5
2025
تگهای خبر: شهر , گردشگران , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912