فراجا گردشگری
مدیركل میراث فرهنگی در بازدید از فراجا عنوان كرد:

مهاجرت معكوس با توسعه اقامتگاه های بوم گردی در استان سمنان

مهاجرت معكوس با توسعه اقامتگاه های بوم گردی در استان سمنان به گزارش فراجا سمنان مدیركل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان از معكوس شدن روند مهاجرت در روستاهای دارای اقامت گاه بوم گردی در این استان اطلاع داد.


مهدی جمال ضمن بازدید از ایسنا در گفتگو با خبرنگاران این خبرگزاری اظهار نمود: توسعه گردشگری در این روستاها سبب شده که شاهد مهاجرت معکوس در این گونه روستاها باشیم. اقبال به این روستاها بگونه ای است که هیچکدام از روستاییان حاضر به فروش زمین های خود در روستا نیستند.
وی از روند روبه رشد اقامت گاه های بومگردی در این استان اطلاع داد و تصریح کرد: 23 بوم گردی در دوره مدیریت بنده به ظرفیت های استان در این بخش افزوده و شمار بوم گردی ها از 62 واحد به 85 واحد رسیده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان افزود: با تلاش همکاران ما در این زمان شاهد افزایش 20 درصدی تاسیسات گردشگری در استان بودیم که روند امیدبخشی است.
جمال، رشد و توسعه گردشگری را منوط به پای کار آمدن همه دستگاه ها دانست و اضافه کرد: انتظار می رود که در سالی که از جانب مقام معظم رهبری بعنوان سال جهش تولید مزین شده، همه دستگاه ها پای کار بیایند تا شاهد رشد و توسعه بیشتر از پیش این صنعت درآمدزا در استان سمنان باشیم.
وی بر ضرورت تسهیل در روند سرمایه گذاری در حوزه گردشگری تاکید و خاطرنشان کرد: متاسفانه بورکراسی پیچ در پیچ اداری سبب می شود که سرمایه گذاران عطای سرمایه گذاری را به لقایش ببخشند.
وی با اشاره به اینکه یک سرمایه گذار باید از 18 دستگاه استعلام بگیرد اضافه کرد: این بوروکراسی اداری چنان طولانی است که گاه سرمایه گذاران وسط راه پشیمان شده و قید سرمایه گذاری را می زنند.
جمال با گلایه از اجبار سرمایه گذاران به دریافت مجوز از ده ها دستگاه ها تصریح کرد: این در شرایطی است که نقش خیلی از این دستگاه ها در حوزه گردشگری چندان معلوم نیست.
وی بر لزوم حذف موازی کاری ها تاکید و تصریح کرد: میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یک دستگاه کاملا تخصصی است متاسفانه بخشی از دستگاه ها و همچون شهرداری ها بدون دریافت کوچکترین مجوزی به بخش گردشگری ورود می کنند که باید جلوی این موازی کاری ها گرفته شود.
وی از اجرای ها ده ها طرح در حوزه مرمت و حفاظت از آثار تاریخی این استان اطلاع داد و اظهار داشت: خوشبختانه پیگیری های میراث فرهنگی استان سبب شد که در این شرایط دشوار اقتصادی اعتباری افزون بر 20 میلیارد تومان را جذب نماید.
وی از احیای کاروانسراها بعنوان یکی از برنامه ها و اولویت های این اداره کل نام برد و اظهار نمود: راه اندازی بازارچه دائمی صنایع دستی، پیگیری ثبت تاریخی چندین اثر استان همچون چشمه علی دامغان، مجموعه تاریخی بایزید بسطامی، ابوالحسن خرقانی و... از این جمله است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان در بخشی از سخنان خود به تمجید از عملکرد ایسنا پرداخت و اظهار داشت: خبرگزاری ایسنا همواره با نگاهی کارشناسانه و حرفه ای به حوزه خبر کمک کار میراث فرهنگی بوده است.
وی از ایسنا بعنوان رسانه ای جریان ساز نام برد و اظهار داشت: رسانه ها و همچون خبرگزاری پرنفوذ ایسنا می تواند به رشد و توسعه گردشگری در استان کمک نماید.نتهای پیاممنبع:

1399/05/19
20:23:28
5.0 / 5
1747
تگهای خبر: اقامت , بازار , حفاظ , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912