فراجا گردشگری
سرخ و سیاه

كتاب هایی كه در آتش سوخت

كتاب هایی كه در آتش سوخت اولین بار نیست كه حادثه ای لرزه بر تن قفسه های كتاب می دواند و سرنوشت كتاب هایی را كه میراث تاریخ و فرهنگ هستند زیر خاك و آوار می برد؛ كتابخانه ها و كتابفروشی های تخریب شده بیروت بار دیگر یادآور از بین رفتن كتاب ها، از حمله های مختلف به ایران گرفته تا شورش در چین، حمله داعش در موصل و حمله سربازان ارتش جمهوری صرب بوسنی هستند.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، حدود یک هفته از انفجاری که آسمان بیروت را هم مانند صورت کودکان سوخته و مردم زخمی سرخ کرد، می گذرد. در ظاهر دیگر نه صدای انفجاری به گوش می رسد و نه لرزه ای بر تن مردم بندر بیروت حس می شود؛ انفجار به اتمام رسید اما روایت خانه های فروریخته و بیروتِ سوخته در انفجار تازه شروع شده است.
بعد از تصاویری که از اشک های کودکان، جراحت تن مردان و زنان، شیشه های شکسته، سقف های فروریخته و... منتشر شدند، حالا چند عکس از یک کتابخانه تخریب شده بر اثر انفجار بیروت انتشار یافته است.
در جریان حوادث مختلفی که در طول تاریخ منجر به تخریب شهرها یا روستاها شده است معمولا کمتر توجهی به کتابخانه ها و کتابفروشی ها می شود. امکان دارد تخریب مکان های تاریخی، هنری و... بعد از یک حادثه تیتر رسانه ها شود و تصاویری از آن در فضای مجازی دست به دست شود اما همانند کتابخانه های بیروت، معمولا کتابخانه های دیگر هم بی صدا فرومی ریزند و انگار فریادشان برای کمک خواهی چندان به گوش کسی نمی رسد!
کتابخانه تخریب شده به دنبال انفجار بیروت


منبع:

1399/05/22
12:54:34
5.0 / 5
2036
تگهای خبر: شهر , میراث , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912