فراجا گردشگری
با محوریت بحران كرونا؛

چهارمین جایزه بین المللی صنایع دستی

چهارمین جایزه بین المللی صنایع دستی به گزارش فراجا چهارمین جایزه بین المللی صنایع دستی ۲۰۲۰ با محوریت مبحث بحران ناشی از ویروس كووید ۱۹ برگزار می گردد.به گزارش فراجا به نقل از مهر، فراخوان چهارمین جایزه بین المللی صنایع دستی ۲۰۲۰ با محوریت مبحث بحران ناشی از ویروس کووید ۱۹ منتشر گردید و این رویداد بزودی برگزار می گردد.
این رویداد برای شناسایی استادکاران، هنر صنعتگران، طراحان، اشخاص یا تشکل ها از سراسر جهان، به پاس مشارکت درخشان آنها در توسعه پایدار و همه جانبه صنایع دستی، از ۲۰۱۷ شروع به کار کرد و در سه سال قبل شاهد مشارکت بیشتر از ۶۰ کشور با بیشتر از هزار شرکت کننده و ۵۳ برنده بوده است.
هنرمند سال صنایع دستی (همه هنرمندان صنایع دستی و هنر صنعتگران)، طراح سال صنایع دستی باسابقه و تازه کار (طراح باسابقه دارای حداقل ۱۰ سال سابقه فعالیت و طراح تازه کار دارای حداقل سه سال سابقه مرتبط)، برند سال صنایع دستی (برند یا شرکتی که پنج سال از ثبت یا راه اندازی آن گذشته باشد و صرفا در بخش صنایع دستی فعالیت کند)، استاد سال صنایع دستی (برندگان جوایز ملی و بین المللی با حداقل ۲۰ سال تجربه در بخش صنایع دستی)، مؤسسه / آکادمی سال صنایع دستی (مؤسسات، مدرسه ها و دانشگاه های ملی که توسط دولت یک کشور، مهم شناخته شده اند و حداقل ۱۰ سال در زمینه عرضه برنامه ها و دوره هایی در حوزه صنایع دستی و یا طراحی صنایع دستی تجربه دارند)، شخص مهم سال (مشارکت فردی در توسعه بخش صنایع دستی)، برندگان جوایز ملی و بین المللی (با حداقل ۱۰ سال تجربه در بخش صنایع دستی و هم با سابقه مهارت در توسعه کلی صنایع دستی) و روستای سال، از مهمترین بخش های این رقابت بین المللی هستند.
ارائه درخواست از ۱۵ سپتامبر تا ۱۵ نوامبر ۲۰۲۰ (۲۵ شهریور تا ۲۵ آبان ۱۳۹۹) امکان پذیر است، داوری نهایی ۱ دسامبر ۲۰۲۰ (۱۱ آذر ۱۳۹۹) برگزار می شود، نامزدهای برگزیده ۱۰ دسامبر ۲۰۲۰ (۲۰ آذر ۱۳۹۹)، برندگان جوایز ۲۰ دسامبر ۲۰۲۰ (۳۰ آذر ۱۳۹۹) اعلام می شوند و جوایز در هفته صنایع دستی هند ۲۰۲۱ که تاریخ آن بعداً اعلام خواهد شد، اهدا می شوند.
هر فینالیست باید یک اثر ارسال نماید و به محض اعلام فینالیست ها، نامزدهای داخل فهرست باید آثار خویش را در یک هفته ارسال نمایند.
متقاضیان باید ۱۸ سال یا بالاتر باشند و شرکت در این رقابت برای تمام طراحان و هنرمندان صنایع دستی حرفه ای و آماتور نامزد از هر کشوری، در صورتیکه معیارهای شروط فوق را احراز کرده باشند، آزاد است.
فرم درخواست شرکت در این جشنواره به صورت آن لاین موجود است که می توان آنرا دانلود و با اطلاعات و عکس ها ارسال کرد. هنرمندان صنایع دستی و طراحان همینطور می توانند با ارسال نامه به آدرس ایمیل های info@craflvillage.org.in و یا siddharth۰۲۰۶۹۱@gmail.com فرم درخواست را دریافت نمایند. بعد از دریافت تقاضا، فرم درخواست طبق شرایط و ضوابط از راه ایمیل ارسال می شود. در ایمیل تأیید سه عکس از آثار خواسته می شود که عکس ها باید در فرمت JPG و در ابعاد تقریبی ۱۰۰۰ در ۱۰۰۰ پیکسل باشد.
انتخاب توسط هیئت داوران ذی صلاح انجام می شود تا از بالاترین سطح خلاقیت، اصالت، تکنیک تولید و کیفیت هنری اطمینان حاصل شود؛ البته فقط هنرمندان و طراحان نامزد می توانند در مراسم اهدای جوایز شرکت نمایند.
ارسال بموقع طبق زمان بندی، ارسال کامل اسناد و واجد شرایط بودن، بیانیه بر اطمینان از عدم سرقت هنری و واجد بودن سایر اسناد معیارهایی است که در این مسابقه بین المللی باید به آن توجه گردد. فیلترینگ و انتخاب اولیه آثار توسط هیئت داوران داخلی، انتخاب نامزدهای نهایی توسط هیئت داوران بین المللی و اهدای جوایز به راه یافتگان مرحله نهایی و برندگان، سه مرحله مهم این مسابقه است.
شرکت کنندگانی که نامزد دریافت جایزه می شوند حق انتشار تصاویر ارسالی خود به Craft Village برای انتشار این تصاویر در وبسایت بین المللی جایزه صنایع دستی، صفحه رسمی آن در فیسبوک، خبرنامه ها و رسانه های تحت پوشش واگذار می کنند. کپی رایت (حق تکثیر) تصاویر در اختیار هنرمند شرکت کننده باقی می ماند.

1399/06/14
11:31:43
5.0 / 5
1839
تگهای خبر: جشنواره , دانلود , سایت , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912