فراجا گردشگری
استاندار یزد در مراسم افتتاح طرح های گردشگری:

امهال خسارت بیشتر به صنعت گردشگری قابل توجیه نیست

امهال خسارت بیشتر به صنعت گردشگری قابل توجیه نیست یزد استاندار یزد با بیان این كه اساسا باتوجه به مسائل كرونا نمی توانیم سلامت مردم را فدای اقتصاد نماییم، اظهار داشت: باید نسبت به ترویج این شعار كه بجای این كه «سفر نرویم» به «سفر مسئولانه برویم» اقدام و نسبت به سفرهای مسئولانه تاكید شود.«محمد علی طالبی» شب گذشته در مراسم افتتاح یک باب واحد اقامتی پذیرایی در شهرستان یزد ضمن اشاره مشکلات صنعت گردشگری به خصوص در بحران کرونا، اظهار نمود: هر چند عمده مشکلات این صنعت مربوط به کروناست اما وجود سرمایه گذاری ها و طرح های امروز استان، خبر از حرکت این صنعت رو به بهبودی می دهد.

وی با یادآوری اعلام شعار «سفر مسئولانه برویم» از طرف وزیر گردشگری، اشاره کرد: باید نسبت به ترویج این شعار که بجای این که «سفر نرویم» به «سفر مسئولانه برویم» اقدام و نسبت به سفرهای مسئولانه تاکید شود تا بتوانیم از این طریق، قسمتی از خسارات گردشگری در طول هفت ماه گذشته را جبران نماییم، ضمن این که باید برای مقابله با بحران نیز رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در دستور کار باشد.استاندار یزد: باید نسبت به ترویج این شعار که بجای این که «سفر نرویم» به «سفر مسئولانه برویم» اقدام و نسبت به سفرهای مسئولانه تاکید شود.

طالبی با تاکید بر این که امهال خسارت بیشتر به صنعت گردشگری قابل توجیه نیست، اشاره کرد: یزد، ظرفیت های مهی در گردشگری دارد پس باید همه دست به دست هم داده و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، این صنعت را مجدداً فعال نماییم چونکه گردشگری به خوبی می تواند به اقتصاد استان یزد کمک نماید.

وی اضافه کرد: یزد قابلیت های زیادی در جذب توریستهای داخلی و خارجی دارد و از سویی با توسعه زیرساخت ها و افزایش سرمایه گذاری در این بخش نیز رونق بیشتری پیدا می کند.

این مسئول در مورد رقابت پذیری صنعت توریسم، اظهار داشت: من معتقدم در این صنعت هر چه بیشتر زیرساخت های اقامتی و گردشگری ایجاد شود، رونق بیشتری را شاهد خواهیم بود و می تواند در جذب گردشگران موثر باشد پس باید زمینه و فرصت را برای توسعه گردشگری فراهم و زیرساخت های استان را حمایت و تقویت نماییم.

وی به رویکرد جدی دستگاه های متولی به خصوص میراث فرهنگی و مدیریت استان نسبت به توسعه صنعت گردشگری اصرار کرد و اظهار داشت: مدیریت ارشد استان با مکانیزم های در دست خود به خصوص ستاد اقتصاد مقاومتی مسائل گوناگون گردشگری را دنبال کند تا شاهد توسعه و رشد کمی و کیفی مراکز و اقامتگاه های گردشگری باشیم.استاندار ضمن استقبال از ارائه راهکارهای گوناگون برای توسعه این صنعت به خصوص از طرف مدیران دستگاه ها، اشاره کرد: هر راهکار توسعه بخشی را مورد توجه و تاکید قرار می دهیم اما بطور قطع باتوجه به مسائل کرونا نمی توانیم، سلامت مردم را فدای اقتصاد نماییم.

طالبی توسعه و رونق گردشگری را مبتنی بر دستورات بهداشتی اعلام نمود و اظهار داشت: سلامت مردم به خصوص سلامت روانی جامعه کمتر مورد توجه قرار گرفته و صنعت گردشگری می تواند چنین مشکلاتی را برطرف کند.

وی ضمن مرور اقدامات انجام شده در هفته دولت در استان، اظهار نمود: این فعالیت ها که نشان دهنده جریان خوب سازندگی در استانمان است، نسبت به بازه های مشابه سنوات پیش از نظر تنوع بی نظیر بود چونکه از حدود سه هفته پیش از آغاز هفته دولت نسبت به اجرای برنامه های مربوطه اقدام کردیم.

طالبی در آخر با بیان این که برنامه های مذکور می توانند برای آینده کشور و یزد مفید و موثر باشند، اظهار نمود: برنامه های هفته دولت در سطح شهرستان ها منجر به ارائه خدماتی بهادار و همین طور توسعه زیرساختی در شهرستان ها خواهد شد.بافت تاریخی در اولویت فرمانداری یزد

«سید محمد رستگاری» فرماندار یزد نیز در این مراسم، ضمن یادآوری برنامه های هفته دولت، اظهار نمود: همچنان محور و اولویت کارهای فرمانداری در شهرستان یزد پرداختن به بافت جهانی یزد، مجموعه بازار و مجموعه ی امیرچقماق است.

وی اضافه کرد: در این راستا، برنامه هایی را با هدف زیباسازی و مبلمان شهری در دستور کار داریم.


حمایت مدیریت استان از گردشگری

«سید مصطفی فاطمی» مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد هم در این مراسم با بیان این که گردشگری به دنبال شیوع ویروس کرونا در وضعیت رکود قرار دارد، اظهار نمود: باید در حوزه کارهای گردشگری استان، مثمر ثمر باشیم و باردیگر جایگاه مطلوب خودرا در حوزه صنعت گردشگری به دست بیاوریم.

وی به اقدامات موثر کشور و مدیریت استان در حوزه کمک به رفع مشکلات گردشگری اشاره نمود و اظهار داشت: جلسات ستاد تسهیل در کنار سایر حمایت هایی که بیشتر از جانب مدیریت استان و مجموعه عوامل و بانک های همراه بوده، منجر گردید تا در امتداد رفع مشکلات فراوان این صنعت در کشور، برای حفظ اشتغال و کمک به بخش خصوصی اقدام گردد.

این مسئول به مجموعه هتل و مجموعه اقامتی افتتاح شده در یزد به مناسبت هفته دولت اشاره نمود و اظهار داشت: این دو مجموعه با قرارگیری در بستر دو خانه و کوشک تاریخی به پویایی گردشگری در دوران کرونا کمک می کنند.
1399/06/17
12:50:18
5.0 / 5
1643
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912