فراجا گردشگری

مراكش درحال خفه شدن است

مراكش درحال خفه شدن است فراجا: این روزها، با وجود بحران كرونا، مراكش كه شهری وابسته به گردشگریست همچون خیلی از نقاط دیگر جهان با بحرانی بی سابقه دست و پنجه نرم می كند.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا و به نقل از عرب نیوز، میدان «جامع الفنا»ی شهر مراکش واقع در کشور مراکش حدودا به اندازه اجراکنندگان فنون و مهارت های سرگرم کننده مختلف این شهر برای بعضی از گردشگران معروف است، اما با اجرای محدودیت ها برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، صنعت گردشگری که این شهر به شدت به آن وابسته است متوقف شده است.
«بشیر» که یک پیش خدمت با دو دهه تجربه کار در یکی از رستوران های این شهر است درحالی که در فضای خالی رستوران ایستاده می گوید: «پیش تر برای این که بتوانید یک میز در رستوران داشته باشید باید ساعت ها منتظر می ماندید.»
«محمد بصیر» همسایه او که یک آبمیوه فروش است درباره آینده نگران است. «بصیر» که منتظر مشتری هایی است که نخواهند آمد، می گوید: «این اولین باری است که «جامع الفنا» را تا این حد ساکت و خالی می بینم. این مساله مرا غمگین می کند.»
«جامع الفنا» که معمولا مملو از مردم است، حالا خالی و متروک و بدون گروه موسیقی، فروشندگان سوغاتی و پیشگوها است.
مراکش در اواسط ماه مارس وضعیت اضطراری سلامت اعلام نمود و مرزهایش را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بست.
این کشور که در شمال آفریقا قرار دارد با ۳۵ میلیون ساکن، بیش از ۸۶۶۰۰ مورد قطعی مبتلاشدن به ویروس کرونا و بیش از ۱۵۰۰ مورد مرگ در اثر مبتلاشدن به این ویروس را به ثبت رسانده است.
بعد از آن که محدودیت های اولیه ویروس کرونا در کشور مراکش کم شد، شهروندان این کشور امیدوار بودند گردشگری داخلی بتواند تاحدی خسارت های به وجودآمده را کم کند، اما اعلام ناگهانی محدودیت های جدید همچون قرنطینه مراکش و هفت شهر دیگر امید برای احیای گردشگری را نابود کرد.
«جلیل ادریسی» که یک آژانس مسافرتی ۴۵ ساله را اداره می کند با اشاره به این که بازگشت به شرایط پیشین بسیار دشوار خواهد بود و کسب و کار او ویران شده است، بیان می کند: «ما قبل از این با بحران های بسیاری روبه رو شده بودیم اما هیچ یک چنین ابعادی نداشتند.»
در فضای مجازی با بهره گیری از هشتگ «مراکش درحال خفه شدن است» درخواست هایی برای نجات این شهر دیده می شود، اما خیلی از مردم نگران بحران ویروس کرونا و بیمارانی که به آن مبتلا شده اند، هستند.
پیش بینی های رسمی نشان میدهد ویروس کرونا می تواند کشور را با بدترین بحران اقتصادی از سال ۱۹۹۶ تابحال مواجه کند.
منبع:

1399/06/26
21:54:30
5.0 / 5
1753
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912