فراجا گردشگری

سایه ساختمانی قدبلند روی موسسه دیرینه شناسی

سایه ساختمانی قدبلند روی موسسه دیرینه شناسی به گزارش فراجا ساختمانی پنج طبقه روی بنای تاریخی موسسه دیرینه شناسی دانشگاه تهران سایه انداخت و عرصه و حریم این اثر تاریخی را مخدوش كرد.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، این ساختمان در حال ساخت با بیشتر از پنج طبقه ارتفاع در حالی در عرصه بنای تاریخی موسسه دیرینه شناسی دانشگاه تهران در حال ساخت است که به نظر می آید پلان های نهایی آن برای تکمیل ساختمان هم رو به پایان است و حتی آن ساختمان بخشی از حیاط بنای تاریخی موسسه را اشغال کرده است.


با عنایت به قرار گرفتن ساختمان در دست ساخت در چند قدمی بنای تاریخی موسسه دیرینه شناسی دانشگاه تهران و ارتفاع بیش از اندازه آن که حریم منظری این بنا را اشغال کرده است، معلوم نیست که آیا استعلامی از میراث فرهنگی برای ساخت این بنا گرفته شده است یا خیر؟


موسسه دیرینه شناسی دانشگاه تهران از بناهای ساخته شده بین سال های ۱۲۹۹ تا ۱۳۲۰ شمسی با مساحت ۶۷۰ مترمربع است، این ساختمان در سال ۱۳۳۸ به پیشنهاد دکتر عزت الله نگهبان در دانشکده ادبیات دانشگاه تهران تأسیس شد، آن موسسه از سال۱۳۵۴ به نزدیکی باغ فردوس، نبش کوچه لادن و خیابان ولیعصر امروزی در مکان کنونی اس منتقل شد، این محل توسط زنده یاد محمود افشار بعنوان وقف در اختیار موسسه دیرینه شناسی دانشگاه تهران قرار گرفت که در ۱۰ مهر ۱۳۸۰ در لیست آثار ملی کشور هم به ثبت رسید.

منبع:

1399/06/29
15:13:46
5.0 / 5
1489
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912