فراجا گردشگری
معاون گردشگری مطرح كرد؛

باید سفر مسئولانه را در جامعه جا بیندازیم

باید سفر مسئولانه را در جامعه جا بیندازیم به گزارش فراجا ولی تیموری اظهار داشت: باید از فرصت هفته گردشگری برای تبیین ابعاد سفر مسئولانه و جا انداختن این مفهوم نزد مردم و مسؤلان استفاده نماییم.



به گزارش فراجا به نقل از مهر، جلسه هماهنگی معاون گردشگری با رؤسای تشکل های بخش خصوصی در جهت مشارکت و برنامه ریزی برای برگزاری مراسم و برنامه های هفته گردشگری با حضور ولی تیموری معاون گردشگری عصر ۳۰ شهریور ماه ۹۹ در سالن خلیج فارس برگزار گردید.
در ابتدای این نشست ولی تیموری بیان نمود: «با توجه به اینکه گردشگری و سفر تحت تاثیر بحران انتشار کرونا متحمل خسارت های شدیدی شده است، باید از فرصت و بهانه هفته گردشگری برای تبیین ابعاد سفر مسئولانه و جا انداختن این مفهوم نزد مردم و مسؤلان استفاده نماییم و از راه رسانه ها و فضای مجازی مبحث گردشگری را در جامعه مطرح و پررنگ نماییم.»
او افزود: «در این مناسبت هدف ما این است که مبحث سفر را به بطن جامعه برگردانیم و دغدغه هایمان را به گوش مسؤلان و دستگاه های مرتبط برسانیم. اساسا برگزاری مراسم با لحاظ محدودیت ها، رعایت پروتکل ها، در محیط های باز و تعداد محدود همینطور با رعایت فاصله اجتماعی و متفاوت از سال های گذشته با تمرکز روی برنامه های آن لاین صورت خواهد گرفت.»
تیموری با اشاره به گردشگری و توسعه روستایی بعنوان مبحث محوری سال جاری که از جانب سازمان جهانی گردشگری انتخاب شده است، اضافه کرد: «ما بعنوان عضوی از این سازمان بحث های در رابطه با گردشگری روستایی را که ابعاد مختلفی را در بر می گیرد مدنظر قرار خواهیم داد. گردشگری با ایجاد اشتغال روستایی، معرفی فرهنگ بومی و میراث فرهنگی روستاها، کاهش مهاجرت روستاییان به شهرها همچون موضوعاتی هستند که در هفته گردشگری و سال پیش رو به آنها خواهیم پرداخت.»
معاون گردشگری افزود: «امسال به جای برگزاری یک مراسم بزرگ، مراسمی در ابعاد کوچک اما در تعداد بیشتر را در ستاد و استان ها با مشارکت تشکل ها و دانشگاه ها برنامه ریزی و تقویمی را در این خصوص آماده کرده ایم.»
او از اعضای تشکل های حاضر در جلسه درخواست نمود که برنامه های خویش را برای این ایام اعلام کنند تا با هماهنگی و مشارکت برنامه ریزی های لازم در این خصوص صورت گیرد.
در ادامه هر یک از حاضران به عرضه برنامه های خود به مناسبت هفته گردشگری پرداختند که برگزاری جشنواره، سمینار و کارگاه های آموزشی به صورت آن لاین همچون آنها بود.
همچنین در این جلسه نمایندگان بخش های خصوصی ضمن تاکید بر اهمیت بزرگداشت روز جهانی گردشگری، برنامه های پیشنهادی خویش را مطرح نمودند.
برقراری تماس تصویری با رئیس جمهوری، راه اندازی کمپین مردمی با مبحث پشتیبانی از صنعت توریسم برای ایجاد حس مسئولیت در مردم، تزریق منابع مالی از صندوق ذخیره ارزی به صنعت توریسم، برگزاری وبینار با حضور دستگاه های در رابطه با گردشگری ورودی، اختصاص بسته ای مختص فعالان گردشگری شامل کمک هزینه هایی برای تبلیغات و بازاریابی و همینطور استفاده از الگوها و تجربیات سایر کشورها در روزهای کرونا همچون نکاتی بود که از جانب رؤسای تشکل های بخش خصوصی عنوان شد.


منبع:

1399/07/01
20:03:18
5.0 / 5
1440
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912