فراجا گردشگری

بررسی مبحث تملك خانه منتسب به باقرخان در تبریز

بررسی مبحث تملك خانه منتسب به باقرخان در تبریز به گزارش فراجا آذربایجان شرقی جلسه كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز به صورت وبینار برگزار شده و بررسی مبحث تملك خانه منتسب به باقر خان همچون موضوعات این جلسه بود.


دستور نخست جلسه با مبحث تصویب احکام کمی در برنامه پنج ساله مورد بررسی قرار گرفته و بعد از تبادل نظر اعضا شورا مقرر شد احکام کمی تصویب شده و در صورت هر گونه ایراد در صحن شورا با نظر اعضای شورا به صورت موردی اصلاح گردد.

فرج محمد قلیزاده، عضو شورای شهر تبریز در این خصوص اظهار داشت: این برنامه تلاش داشته کیفیت را به کمیت تبدیل کند، در صورتیکه در خود برنامه خیلی از مسائل به صورت کیفی باقی مانده است.

در ادامه بررسی دستورات جلسه مبحث طرح توسعه فضاهای فرهنگی مورد بررسی قرار گرفت.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا در این خصوص اظهار داشت: برای اجرای این طرح نیازمند ابزارهای سخت افزاری هستیم.

شکور اکبرنژاد افزود: گزارشاتی در این خصوص عرضه شده و جلسات مختلف با اساتید دانشگاه هنر و میراث فرهنگی برگزار شده است. باید کارگروهی برای این امر تشکیل داده و بعد از بررسی به نتیجه برسیم.

همچنین در بخش دیگری از این جلسه، نماینده بهزیستی استان ضمن عرضه گزارشی در مورد کودکان کار خواهان حمایت شورا از این سازمان شد.

بررسی مبحث تملک خانه منتسب به باقر خان از دیگر موضوعات این جلسه بود.

اکبر نژاد با بیان این که محل اقامت باقر خان به صورت قطعی مشخص نمی باشد، اظهار داشت: باقر خان در زمان جنگ از محل گسترده ای برای حفاظت و سنگر گیری استفاده می کرده که با عنایت به اطلاعات موجود، خانه ای در این منطقه را به ایشان منتسب می دانند.

به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز، وی افزود: ثبت این خانه به نام سالار ملی با لحاظ برخی اقدامات ترمیمی و حفاظتی صورت خواهد گرفت.

منبع:

1399/07/11
17:11:53
5.0 / 5
1512
تگهای خبر: اقامت , حفاظ , شهر , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912