فراجا گردشگری
با حضور معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی؛

راهكارهای تقویت همكاریهای گردشگری ایران و عمان بررسی گردید

راهكارهای تقویت همكاریهای گردشگری ایران و عمان بررسی گردید فراجا: وبینار بررسی راهكارهای تقویت همكاریهای گردشگری ایران و عمان با هدف اشتراك تجارب و اقدامات در مدیریت بحران كرونا و پیگیری تعاملات و توافقات پیشین با حضور معاون گردشگری ایران و عمان برگزارشد.به گزارش فراجا به نقل از مهر، ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی در این جلسه مجازی اظهار داشت: یکی از ماموریت های ذاتی و کلیدی دولت در صنعت گردشگری حفظ و تقویت روابط با بازارهای هدف است. کارآمدی این امر می تواند بسترساز حضور مداوم بخش خصوصی در جریان گردشگری دو کشور باشد. لزوم این اقدام در دوران همزیستی با کرونا که سطح فعالیت بخش های خصوصی دو طرف به کمینه ترین حالت ممکن رسیده است؛ الزامی و مهم است. بدین جهت با همین رویکرد معاونت گردشگری وزارتخانه متبوع مبادرت به برنامه ریزی برای برگزاری سلسله وبینارهای "تقویت همکاریهای گردشگری با کشورهای بازار هدف ج. ا. ایران" نموده است که برگزاری وبینار با کشور عمان یکی از آنها است.
وی با اعلان اینکه این وبینار با هدف اشتراک تجارب و اقدامات در مدیریت بحران کرونا و پیگیری تعاملات و توافقات پیشین برگزار شده است؛ اظهار داشت: یکی از راهکارهای توسعه گردشگری دو کشور تحقق برنامه اجرائی همکاریهای گردشگریست که با ملاحظات انتشار ویروس کرونا، در راه عملیاتی قرار خواهد گرفت.
تیموری اضافه کرد: در سال قبل تبادل توریست میان ایران و عمان با رشد دو برابری مواجه بود که این شرایط سرآغاز خوبی در زمینه همکاریهای این حوزه در روزهای کرونا و پساکرونا خواهد شد. منتها طبق پیش بینی ها زمان همزیستی با ویروس کرونا طولانی خواهد بود و نیاز است تا با رعایت پروتکل های بهداشتی و ضوابط تعیین شده تداوم همکاریهای گردشگری محقق شود.
معاون گردشگری همین طور اضافه کرد: باتوجه به تغییرات به وجود آمده در صنعت گردشگری به دنبال انتشار ویروس کووید -۱۹، این طور پیش بینی شده است که از این پس بیشترین تبادلات و سفرهای انجام شده میان کشورهای همسایه خواهد بود؛ بدین جهت تقویت همکاریهای گردشگری با کشور عمان اهمیت دو چندانی پیدا می کند. تیموری با اشاره به اینکه پیرو اجرائی شدن سند همکاریهای گردشگری دو کشور می توان برخی اقدامات را باوجود محدودیت های کرونا در راه اجرا قرار داد که از مهم ترین آنها امور مربوط به تبلیغات، اطلاع رسانی، تهیه محتوا، کلیپ و فیلم و برگزاری دوره های آموزشی مشترک گردشگری به شمار می آید.
همچنین در این جلسه معاون گردشگری به ارائه گزارشی از آخرین اقدامات صورت گرفته در صنعت گردشگری کشور در مواجهه با ویروس کرونا اشاره نمود و اظهار داشت: تعیین ضوابط و رعایت پروتکل های بهداشتی در زنجیره خدمات این حوزه و نیز ایجاد بستر لازم بمنظور تحقق سفر هوشمند از مهم ترین اقدامات صورت گرفته در همکاری نزدیک با ستاد کرونا و ارگان های فرابخشی مرتبط بوده است که تعیین پروتکل ورود توریستهای خارجی به ایران نیز بعنوان اقدامی تکمیل کننده بعد از بازگشایی مرزها اجرا می گردد.
تیموری در این جلسه مجازی بر استمرار مشورت و همکاریهای آموزشی و پایه ای گردشگری میان دو کشور ایران و عمان اصرار کرد و اظهار داشت: هم اکنون باوجود محدودیت های اعمال شده حاصل از انتشار ویروس کرونا هم اکنون بیش از دو هزار پروژه گردشگری در کشور در حال اجراست؛ بدین جهت در شرایط حاضر نیز از همکارهای گسترده در زمینه های مختلف همچون سرمایه گذاری استقبال خواهیم کرد. معاون گردشگری در آخر پیشنهاد کردند: در قالب برنامه اجرائی همکاریهای گردشگری لزوم دارد تا بر بندهای عملیاتی و قابل اجرا در دوران کرونا تاکید شود. به همین دلیل فعال شدن کارگروه مربوطه می توان آغازی باردیگر در روابط گردشگری دو کشور را ترسیم کرد.
همچنین در این جلسه «میثا المحروقی» معاون گردشگری کشور عمان نیز با اشاره به تغییرات ساختاری در وزارتخانه آنها که به وزارت میراث فرهنگی و گردشگری تبدیل گشته است، بهره مندی از تجارب ج. ا. ایران را باارزش و کاربردی دانست. ایشان با اشاره به تاکید وزیر گردشگری سلطنت عمان "جناب آقای السالم المحروقی" بر تقویت روابط متقابل تاکید داشتند و صدور روادید فرودگاهی برای ایرانیان را نشانه ای از اهمیت این بازار برای عمان دانستند.
خانم المحروقی اصرار کرد که هم اکنون تدابیر لازم بمنظور تعیین پروتکل های بهداشتی بمنظور آغاز پروازهای منظم و روابط گردشگری با برخی کشور انجام گرفته که امیدوار هستیم این ارتباط به زودی با جمهوری اسلامی ایران نیز برقرار شود. هم اکنون کشور عمان تنها پذیرای افراد مقیم در این کشور است. معاون گردشگری کشور عمان همین طور اصرار کرد که طبق دستور وزیر میراث فرهنگی و گردشگری، تقاضای همکاری در سایر حوزه ها همچون سرمایه گذاری، آموزش، میراث فرهنگی و صنایع دستی نیز از ایران وجود دارد که انتظار می رود به دنبال تقویت همکاریهای گردشگری میسر شود.


منبع:

1399/07/16
21:55:14
5.0 / 5
1345
تگهای خبر: آموزش , بازار , پرواز , تبلیغات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912