فراجا گردشگری

نرخ هتل ها تا ۳۰ درصد افزایش یافت

نرخ هتل ها تا ۳۰ درصد افزایش یافت رئیس جامعه هتلداران ایران از افزایش نرخ هتل ها تا سقف 30 درصد از نیمه دوم امسال آگاهی داد.


قیمت هتل ها در ایران نیمه دوم هر سال تعیین می شود، امسال با وجود انتشار ویروس کرونا، کاهش حجم سفرها، تعطیلی و بیکاری گسترده هتل ها و مراکز خدمات گردشگری، دامنه افزایش قیمت در هتل ها تا ۳۰ درصد درنظر گرفته شده است. جمشید حمزه زاده به ایسنا اظهار داشت: قیمت ها مهرماه هر سال باتوجه به نرخ تورم در کشور تعیین می شد، اگر می خواستیم امسال با چنین فرمولی نرخ سالانه را تعیین نماییم باید بیش از ۱۰۰ درصد افزایش قیمت را اعمال می کردیم اما در وضعیت موجود تصمیم گرفتیم افزایش قیمت تا سقف ۳۰ درصد اعمال شود. هر یک از استانها با درنظر گرفتن وضعیت خود می توانند در این محدوده، قیمت ها را تعیین کنند.
وی ادامه داد: قیمت جدید هتل ها از مهرماه ۹۹ تا مهرماه ۱۴۰۰ معتبر است.
حمزه زاده درباره تعیین قیمت ارزی در هتل های ایران باتوجه به نوسانات نرخ ارز و زمزمه هایی که از جانب هتلداران برای دو نرخی کردن هتل ها شنیده می شود، اظهار نمود: باتوجه به تغییرات نرخ ارز، قیمت هتل در ایران برای مسافر خارجی بسیار پایین است. فرض کنید اتاق دو تخته در هتل ۵ ستاره ۳۰ دلار قیمت دارد. ما درحال بررسی قیمت ارزی هتل ها هستیم، اما با توجه به این که فعلا مسافر خارجی نداریم، برای تصمیم گیری عجله نمی نماییم. باید پروسه نرخ گذاری ارزی در هتل ها را کارشناسی نماییم تا نتیجه منطقی استخراج شود.
او درباره نظارت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در تعیین درصد افزایش نرخ هتل ها اظهار داشت: در گذشته این وزارت میراث فرهنگی و گردشگری بود که مشترکا با جامعه هتلداران نرخ گذاری را انجام می داد اما با تفویض اختیار به جوامع هتلداری، این تشکل ها هستند که متناسب با شرایط هر استان، نرخ گذاری را انجام می دهند. البته که با وزارت گردشگری، توافق و هماهنگی نیز می شود.
حمزه زاده درباره وضعیت اقامت در هتل ها باتوجه به شرایطی که ویروس کرونا پدید آورده است، اظهار نمود: در شهریورماه که آمار مبتلایان کرونا پایین تر بود، در بعضی مناطق مثل تبریز، جزیره کیش و استان های شمالی وضعیت اقامت در هتل بهتر بود. اما با آغاز فصل پاییز، افزایش شمار مبتلایان کرونا و سرد شدن هوا، حجم سفرها و میزان مراجعه به هتل ها بار دیگر کم شده است.
بگفته رئیس جامعه هتلداران ایران، میانگین اقامت در هتل های کشور الان به کمتر از ۲۰ درصد رسیده است. برای همین در خیلی از استانها نه فقط افزایش نرخ هنوز اعمال نشده که تخفیف هایی تا ۷۰ درصد درنظر گرفته شده است.1399/07/30
13:31:44
5.0 / 5
1019
تگهای خبر: اقامت , خدمات , سفر , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912