فراجا گردشگری
رئیس اداره میراث فرهنگی خرمشهر:

۲۰۰ فعال حوزه صنایع دستی خرمشهر محلی برای عرضه محصولات ندارند

۲۰۰ فعال حوزه صنایع دستی خرمشهر محلی برای عرضه محصولات ندارند به گزارش فراجا رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خرمشهر اظهار داشت: به علت نبود محل عرضه، شمار صنعتگران در شهرستان خرمشهر از ۲۶۵ نفر به ۴۷ نفر كاهش یافته است.به گزارش فراجا به نقل از مهر، سجاد پاکگوهر پس از ظهر امروز در جلسه شورای شهر خرمشهر اظهار نمود: از پنج سال پیش که مسئولیت اداره میراث فرهنگی خرمشهر را به عهده گرفتم، شمار صنعتگران شهرستان خرمشهر ۲۶۵ نفر بوده که شامل روستاها، حومه و مینوشهر است اما حالا این تعداد به ۴۷ تا ۴۸ نفر کاهش پیدا کرد.
وی اضافه کرد: بیشترین مشکل این افراد نداشتن محل و مکانی برای عرضه تولیدات خود بوده است؛ به عبارتی خرمشهر در این زمان ۲۲۰ اشتغال در این عرصه را از دست داد.
رئیس اداره میراث فرهنگی خرمشهر نبود بازارچه بانوان در خرمشهر را یک خلأ دانست و اظهار داشت: در حالیکه در ۱۷ شهرستان بازارچه بانوان وجود دارد اما این بازارچه در خرمشهر راه اندازی نشده است که با راه اندازی این بازارچه می توان علاوه بر اشتغال زایی، حرکتی فرهنگی در این حوزه انجام داد.
وی توضیح داد: طبق شاخصهای یونسکو، یکی از شاخصهای شهرهای فرهنگی «توسعه صنایع دستی در شهرهاست» و توسعه فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عاملی در رتبه دهی به شهرها به حساب می آید.


منبع:

1399/08/09
23:21:54
5.0 / 5
966
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912