فراجا گردشگری

انتقاد مسجدجامعی از تخریب یك معبد دینی در تهران

انتقاد مسجدجامعی از تخریب یك معبد دینی در تهران به گزارش فراجا عضو كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران نسبت به تخریب یك معبد دینی در تهران و تبدیل آن به مركز تجاری انتقاد نمود و اظهار داشت: تهران به چهارراه ادیان شهرت دارد و تا حالا سابقه نداشته كه یكی از مراكز دینی تخریب شود.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، احمد مسجدجامعی بامداد امروز در تذکر قبل از دستور خود در جلسه شورای شهر تهران ضمن اشاره به وضعیت خیابان ولیعصر اظهار داشت: در سال 88 سند و کتابی در مورد وضعیت خیابان ولیعصر تدوین شد که اتفاقا پیروز حناچی هم در این فرایند بسیار حضور فعالی داشتند و با این که کارهای پژوهشی و کارشناسی زیادی در این عرصه انجام شده اما هنوز تکلیف خیابان ولیعصر معلوم نیست.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه وضعیت خیابان ولیعصر هر روز خرابتر می شود و باید این اطلاعات به روی ضوابط طرح تفصیلی بنشیند، اضافه کرد: خیابان ولیعصر از پارک ملت به سمت بالا به علت پول محور بودن منطقه یک، خراب شده درحالی که همه ایرانیان با این خیابان خاطره دارند و خواهان این هستم که زودتر در دستور کار باشد چونکه این همه مطالعات شده و ضوابط طرح تفصیلی باید با این سندها تطبیق داده شود.

مسجدجامعی همینطور به تخریب یکی از معابد دینی هم واکنش نشان داد و اضافه کرد: تهران به چهارراه ادیان شهرت دارد و تا حالا سابقه نداشته که یکی از مراکز دینی تخریب شود ولی اکنون شاهد می باشیم که یکی از معابد دینی در محدوده خیابان جمهوری، در حال تبدیل شدن به مرکز تجاری است.
کی افزود: سازمان میراث فرهنگی، شهرداری تهران و... در این مورد نقش دارند ولی اکنون همه آنرا حاشا می کنند و لازم است گزارشی از این مورد به شورای شهر عرضه شود.

منبع:

1399/08/18
20:52:56
5.0 / 5
1152
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912