فراجا گردشگری

كشف جمجمه دو میلیون ساله در آفریقای جنوبی

كشف جمجمه دو میلیون ساله در آفریقای جنوبی به گزارش فراجا یك جمجمه دو میلیون ساله متعلق به تیره انسان تباران در غاری واقع در آفریقای جنوبی كشف شد.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، این اکتشاف که توسط باستان شناسان استرالیایی و در جریان یک کاوش دیرینه شناسی در غاری واقع در آفریقای جنوبی صورت گرفته، منجر به کشف قدیمی ترین و سالم ترین نمونه از گونه «پارانتروپوس روباستوس» که مغزهای کوچکی داشتند شده است.
این جمجمه که حدودا یک جمجمه کامل شمرده می شود در سال ۲۰۱۸ کشف شده بود و ممکنست اطلاعات جدیدی درباره ریزفرگشت انسان عرضه نماید.
«آنجلین لین» که یک دیرینه شناس است معتقد می باشد «پارانتروپوس روباستوس»ها حدودا همزمان با گونه «هومو ارکتوس» (انسان راست قامت) بر روی زمین زندگی می کردند.
این متخصص «پارانتروپوس روباستوس» را با دندان های بزرگ و مغز کوچک و «هومو ارکتوس» را با مغز بزرگ و دندان های کوچک توصیف کرد.
بگفته کارشناسان، باتوجه به این فسیل می توان دریافت حضور «پارانتروپوس روباستوس»ها نسبت به «هومو ارکتوس» ها در زمین بسیار بیشتر بوده است.
پژوهشگران معتقدند این فسیل نادر می تواند به بازبینی در سیستم طبقه بندی و همین طور درک بیشتر از بیولوژی اجداد انسان منجر شود.1399/08/22
13:55:04
5.0 / 5
1286
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912