فراجا گردشگری
مهر خبر می دهد؛

اعتراض هنرمندان سینما به تخریب بنای 700ساله در بافت تاریخی اردكان

اعتراض هنرمندان سینما به تخریب بنای 700ساله در بافت تاریخی اردكان فراجا: هنرمندان سینما نسبت به تخریب بافت تاریخی و باارزش اردكان در استان یزد با اطلاع رسانی در فضای مجازی اعتراض كردند یكی از اعتراضات آنها به تخریب بنای ثبتی 700 ساله در بافت اردكان است.


به گزارش فراجا به نقل از مهر، نرگس آبیار کارگردان سینما که قبل از این درباره تخریب بافت تاریخی شاهدیه در استان یزد اطلاع رسانی کرده بود، این دفعه اعتراض خودرا درباره بنای دوره ایلخانی در مرکز بافت تاریخی اردکان با هنرمندان و مخاطبان خود در فضای مجازی به اشتراک گذاشت.
او شب گذشته در صفحه شخصی خود نوشت: قسمتی از بنای ثبتی ۷۰۰ ساله ایلخانی در مرکز بافت تاریخی شهر اردکان یزد تخریب شد. با ضربه های تیشه، کلنگ و شاید هم چیزی سنگین تر. شهرداری بیانیه داده که در جریان نبوده، اما چه فایده آب از سر گذشته. برخی باورشان نمی گردد، چطور ممکنست شهرداری و شورای شهر متوجه بنر اخطار یگان حفاظت میراث فرهنگی" نشده باشند و میراث ۷۰۰ ساله را به قصد راه اندازی سرویس بهداشتی تخریب کنند. تا کی باید شاهد این اتفاقات باشیم؟!!!! کی مقرر است مسئولین با متخلفین بر خورد کنند. کی مقرر است مسئولانه پای میراث ارزشمندمان بایستند و از گزند ویرانگران پاسش بدارند. نه ماه پیش بود که در شهر شاهدیه یزد، شاهد تخریب قسمتی از محله تاریخی باغستان بودیم و باز هم تکرار.
بعد از او هنرمندان دیگری همچون تهمینه میلانی نیز از کارگردانان سینما با انتشار تصاویری از این بنای تاریخی نوشته های آبیار را تکرار و اعلام نمود: قسمتی از بنای ثبتی ۷۰۰ ساله تخریب شد. این بنای باارزش تاریخی، بنر اخطار یگان حفاظت میراث فرهنگی را دارد که در نهایت تعجب، شهرداری و شورای شهر متوجه آن نشده اند.


منبع:

1399/08/23
13:12:26
5.0 / 5
1318
تگهای خبر: بافت تاریخی , حفاظ , سرویس , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912