فراجا گردشگری

توسعه همكاریهای موزه ای ایتالیا و ایران

توسعه همكاریهای موزه ای ایتالیا و ایران دبیر اول بخش فرهنگی سفارت ایتالیا در تهران، طی ملاقاتی با معاون فرهنگی موزه ملی ایران در مورد راهكارهای گسترش همكاریهای بین موزه ای، گفتگو نمود.به گزارش فراجا به نقل از مهر، در این دیدار که در موزه ملی ایران انجام شد، در این نشست طرفین درباب نمایشگاه های دوجانبه و مطالعات مجموعه های موزه ای در دو کشور به بحث و تبادل نظر پرداختند.
یاروسلاو رومانووا با اشاره به سابقه طولانی روابط فرهنگی ایران و ایتالیا که سابقه ای چندهزار ساله دارد، ابراز امیدواری کرد و اضافه کرد: این روابط نزدیک، خصوصاً در زمینهٔ همکاری بین موزه ای در آینده تداوم پیدا می کند.
دبیر اول بخش فرهنگی سفارت ایتالیا تاکید کرد که همکاریهای پیشین بین موزه های ایتالیا و موزه ملی ایران بسیار مثمر ثمر بوده و موجب افزایش درک هر دو ملت از یکدیگر شده است.
رومانووا اشاره کرد: امیدوارم بعد از اختتام محدودیت های در رابطه با همه گیری شیوع ویروس کرونا و باز شدن مجدد موزه ملی ایران بتوانیم از آثار این موزه غنی که دریچه ای به فرهنگ های کهن ایران است بازدید نماییم.
فریدون بیگلری معاون فرهنگی موزه ملی ایران با اشاره به ارتباط نزدیک بین موزه ملی ایران با موزه ها و دانشگاه های ایتالیا اظهار داشت: طی دو دهه گذشته موزه ملی ایران به شکل انفرادی یا در قالب نمایشگاه های گروهی در شش نمایشگاه ایتالیا شرکت کرده است که آخرین آنها «شیرها و گاوهای ایران باستان در آکوئی لیا» بوده که در سال ۱۳۹۵ انجام شد.
او به نمایشگاه اخیر با عنوان «ایران و ایتالیا: ۶۰ سال همکاری در میراث فرهنگی» اشاره نمود که در سال ۱۳۹۸ با حمایت مؤسسه ایزمئو، سفارت ایتالیا و پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در موزه ملی ایران انجام شد.
بیگلری در ادامه ابراز امیدواری کرد که در آینده با برگزاری نمایشگاه هایی با موضوع میراث فرهنگی مشترک بین این دو تمدن باستانی در موزه های دو کشور، گام دیگری در تعمیق روابط فرهنگی دو ملت برداشته شود.
در اختتام این جلسه معاون فرهنگی موزه ملی ایران شماری از انتشارات این موزه را به یاروسلاو رومانووا اهدا کرد.

1399/09/05
13:45:15
5.0 / 5
1166
تگهای خبر: كهن , گردشگری , موزه , میراث
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912