فراجا گردشگری

ده ها هزار سنگ نگاره ماقبل تاریخ كشف شد

ده ها هزار سنگ نگاره ماقبل تاریخ كشف شد یكی از بزرگترین مجموعه سنگ نگاره های ماقبل تاریخ در جنگل های آمازون كشف شد.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، باستان شناسان موفق شده اند ده ها هزار نقاشی حیوانات و انسان ها را که حدود ۱۲۵۰۰ سال پیش بر روی صخره ای در کلمبیا خلق شده اند کشف کنند.
موضوعات این سنگ نگاره ها که حیوانات منقرض شده عصر یخ هستند یکی از عوامل موثر در تخمین قدمت این سنگ نگاره ها بوده است.
باستان شناسان معتقدند تصاویر این حیوانات توسط اولین گروه از افرادی که به این بخش از جنگل ها آمازون رسیده بودند، خلق شده است.


این اکتشاف در حقیقت سال قبل صورت گرفته، اما تا حالا رسانه ای نشده بود. بتازگی پروژه ساخت یک برنامه تلویزیونی درباره کشف این سنگ نگاره ها با عنوان «رمز جنگل: پادشاهی گمشده آمازون» کلید خورد.
این اکتشاف بزرگ توسط یک گروه دیرینه شناسی بریتانیایی- کلمبیایی به سرپرستی «خوزه ایریرت» استاد رشته دیرینه شناسی در دانشگاه اکستر صورت گرفته است.
سرپرست این گروه دیرینه شناسی می گوید: «وقتی در محل این سنگ نگاره ها حضور پیدا کنید احساسات تان برانگیخته می شود. ما از ده ها هزار نقاشی صحبت می نماییم. بررسی این نقاشی ها سالهای بسیاری زمان خواهد برد. به هر سمت که می چرخید با دیواری از این سنگ نگاره ها مواجه می شوید.»
علاوه بر تصاویری از حیوانات منقرض شده، تصاویری از ماهی ها، مارمولک ها و پرندگان در کنار انسان هایی که دست های یکدیگر را گرفته اند بر روی این صخره ها به چشم می خورد. ابعاد سنگ نگاره نیز بسیار متنوع است.
یکی از نکات قابل توجه خلق این سنگ نگاره ها در قسمت های بالایی صخره است.
باستان شناسان معتقدند پاسخ به این پرسش که بعضی از سنگ نگاره ها چطور در چنین ارتفاعاتی خلق شده اند به اجسام شبیه به برج های چوبی که در این سنگ نگاره ها به چشم می خورد نهفته است.
کارشناسان معتقدند هنوز احتمال کشف نقاشی های بیشتری در این مکان وجود دارد.
منبع:

1399/09/10
18:27:14
5.0 / 5
1006
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912