فراجا گردشگری

بسترسازی برای رونق گردشگری كشاورزی در استان سمنان

بسترسازی برای رونق گردشگری كشاورزی در استان سمنان فراجا: سمنان در مراسمی، تفاهم نامه توسعه گردشگری كشاورزی بین اداره كل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان و سازمان جهاد كشاورزی استان سمنان منعقد شد.


مهدی جمال 12 آذر ماه 1399 در این مراسم اظهار داشت: گردشگری کشاورزی، چراغ روشنی در راه توسعه کشاورزی و گردشگری استان سمنان است.
او انعقاد این تفاهم نامه را در توسعه گردشگری و احیای باغ ها و کشاورزی موثر دانست و اضافه کرد: استان سمنان در محور توسعه گردشگری قرار دارد و تبدیل استان از معبر به مقصد با بهره گیری از رویکردهای جدید در حوزه گردشگری امکان پذیر می شود.
جمال با تاکید بر اینکه توسعه گردشگری زمینه ساز رونق اقتصادی استان است، اشاره کرد: توسعه گردشگری نیاز به ایجاد تغییرات بنیادین رفتاری در گردشگری دارد.
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان پیشنهاد ایجاد تقویم رسمی گردشگری کشاورزی استان را ارائه کرد و اظهار داشت: گردشگران با برخورداری از این تقویم می توانند برای سفر به استان، برنامه از پیش تعیین شده داشته باشند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان نیز با اشاره به اینکه در سالهای اخیرگام های بسیار خوبی در زمینه توسعه گردشگری استان برداشته شده است، اظهار داشت: کشاورزی استان در سالهای اخیر به سبب تغییرات اقلیمی گرفتار محدودیت منابع به خصوص در بحث آب و خصوصاً در مناطق جنوبی استان شده است که توسعه گردشگری کشاورزی می تواند نقش موثری در جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها، اشتغال زایی و درآمدزایی برای کشاورزان داشته باشد.
سید حسن میرعماد رونق گردشگری کشاورزی را در فراهم کردن زمینه آشنایی گردشگران با تولیدات و شیوه تهیه محصولات ارگانیک و زندگی کشاورزی موثر دانست و اضافه کرد: بزرگترین باغ توت ایران در گرمسار به وجود آمده است و محصولات کشاورزی استان قابلیت جذب گردشگران را دارند.
منبع:

1399/09/13
13:26:24
5.0 / 5
967
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912