فراجا گردشگری
مدیركل میراث فرهنگی استان:

حمام تاریخی نظام كرمانشاه به بخش خصوصی واگذار می شود

حمام تاریخی نظام كرمانشاه به بخش خصوصی واگذار می شود کرمانشاه مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه با بیان اینکه فاز نخست مرمت حمام تاریخی نظام به پایان رسیده، اظهار داشت: این بنا آماده واگذاری به سرمایه گذار بخش خصوصی است.


‍ امید قادری با بیان این خبر اظهار نمود: مرمت این بنای باارزش در صورتیکه کاملآ مخروبه شده بود، سال ۹۶ از جانب اداره کل میراث فرهنگی در دستور کار قرار گرفت و امسال عملیات مرمتی فاز نخست آن به پایان رسیده است.

به گزارش فراجا به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان، قادری اشاره کرد: عملیات مرمت و ساماندهی این بنا که شامل اجرای طاق ها، اجرای دیوارها، مرمت تزیینات آهکبری، خاکبرداری کامل حیاط متصل به حمام واقع در ضلع شمالی، مرمت و کاشیکاری حوض واقع در حیاط، مرمت و ساماندهی دیوارهای نمای حیاط متصل به حمام و... بصورت فنی و اصولی انجام گرفته است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه، اضافه کرد: خوشبختانه حجم عملیات مرمتی صورت گرفته در این حمام ۹۰ درصد به پایان رسیده و تنها ۱۰ درصد از مرمت آن باقی مانده که شامل، کف سازی و اجرای کاشی بدنه داخلی فضای اصلی حمام و محوطه سازی حیاط متصل به حمام می باشد.

وی با بیان اینکه برای فاز نخست مرمت این بنا ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده، اظهار نمود: درباب مرمت نهایی یک صورت وضعیت تهیه و ۱۰ درصد باقیمانده مرمت در اختیار بهره بردار قرار می گیرد.

قادری اشاره کرد: تامین ۱۰ درصد هزینه مرمت بصورت پرداخت اجاره ای است که از طرف بهره بردار تامین خواهد شد که این امر از طرف نماینده صندوق حفظ و احیا وزارتخانه پیگیری و در اختیار بهره بردار قرار خواهد گرفت.

حمام تاریخی نظام در محله فیض آباد، کوچه صارم الدوله جنب مسجد نظام واقع شده که در تاریخ دوم بهمن ماه ۱۳۸۲ به شماره ۱۰۷۷۰ در لیست میراث ملی به ثبت رسیده است.
1399/09/14
12:36:37
5.0 / 5
1027
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912