فراجا گردشگری
حفر چاه در محوطه تاریخی باغ ملی تهران

كارگران هنوز مشغول حفر چاهند!

كارگران هنوز مشغول حفر چاهند! فراجا: این دفعه پای پله های باغ ملی تهران، دو کارگر و ناظری در حال کارند برای حفر چاه و هنوز نشانه های چاه قبلی که در طول یک هفته گذشته حفر شده، پابرجا است.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، بر طبق آن چه در اولین خبرهای پخش شده، آمده است؛ حفرچاه برای جمع کردن آب های سطحی درحال انجام است، اقدامی که می توان آنرا یکی از خطرناک ترین اقدامات در مجاورت یک بنای تاریخی دانست. هر چند در همان زمان هشدارهای اولیه بواسطه ی نزدیکی چاه حفر شده به سر در بنای تاریخی باغ ملی مطرح شدند اما دومین چاه هم با فاصله ی کمی از سردر باغ ملی (در حوالی میدان توپخانه و میدان مشق) حفر شده و با وجود اعتراض ها، کارگران هنوز مشغول کارند.


​با انتشار این خبر در فضای مجازی، اردشیر اروجی، از مدیرانی قدیمی حوزه میراث فرهنگی، نیز واکنش نشان داد. او نوشته است: «حال اگر ناچار شده اند برای دفع آب های سطحی چاه جذبی بزنند هر چند در این موارد راه های بهتری نیز وجود دارد ولی حداقل میراث فرهنگی نظارت کند، اگر فاصله ایمنی ازجرزهای سردر وجود داشته باشد، چه اشکالی دارد ما در فاصله دورتر چاه را حفر نماییم و بعد با تونل زیرزمینی آب را به آن قسمت هدایت نماییم. برای میراث فرهنگی شرمندگیست این اتفاقات بغل گوشش در یک بنای تاریخی مهم.»


بارش باران در سالهای گذشته نشان از وجود مشکلی اساسی در سطح زمین میدان مشق داشت، وقتی بارش باران، محوطه میدان را به دریاچه ای در آب تبدیل می کرد، حال اگر مقرر است این مشکل آن هم پس از گذشت ماه های قبل در تابستان که بهترین زمان برای برطرف نمودن این وضعیت بود را به این شکل برطرف کنند، به نظر می آید، نه فقط آن مشکل بطور کامل برطرف نمی گردد بلکه می تواند مشکلاتِ جدیدی را نیز به آن اضافه کند.
منبع:

1399/09/15
19:53:32
5.0 / 5
670
تگهای خبر: میراث
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912