فراجا گردشگری
مونسان:

بودجه نگهداری از 34 هزار اثر تاریخی ملی فقط 200 میلیارد تومان است

بودجه نگهداری از 34 هزار اثر تاریخی ملی فقط 200 میلیارد تومان است به گزارش فراجا البرز وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در واکنش به ریزش بخشی از یک پل تاریخی در کرج با اشاره به اینکه امر مرمت بناهای تاریخی مستمر است و دائماً با این حوادث مواجه هستیم اظهار داشت: من بارها گفته ام ولی کسی گوش نمی کند که بودجه ما بسیار اندک است. میراث فرهنگی با ۱۸۰ تا ۲۰۰ میلیارد تومان ۳۴ هزار ابنیه تاریخی را نگهداری می کند.علی اصغر مونسان روز یکشنبه ۱۶ آذر با حضور در استان البرز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: البرز هم به واسطه صنایع دستی، هم به واسطه میراث فرهنگی و ابنیه تاریخی و هم در حوزه گردشگری یکی از قطب های کشور به حساب می آید ولی متاسفانه بیشتر محل عبور گردشگران بوده و علیرغم فضای طبیعی بسیار زیبا و با وجود چند سد و دریاچه های این سدها از امکانات کمتری برخوردار بوده است.

مونسان با اشاره به اینکه در دولت دوازدهم و با حضور و کمک استاندار البرز سعی کردیم تا البرز بتواند در گردشری نقش خویش را ایفا کند اظهار داشت: در ابتدا لارم بود به تاسیسات گردشگری پرداخته شود بر همین مبنا کار ساخت یک هتل پنج ستاره دنبال شد. این هتل در مراحل پایانی قرار دارد و نخستین هتل پنج ستاره البرز است.

این مسئول تاکید کرد: با تکمیل تاسیسات گردشگری در البرز بخش گردشگری ارتقا پیدا می کند بخصوص اینکه این استان در نزدیکی تهران است و می تواند آخر هفته خوبی برای گردشگران تهرانی رقم بزند.

مونسان در ادامه ضمن اشاره به اهمیت بومگردی در البرز، تصریح کرد: بومگردی هم می تواند یکی از جاذبه های مهم باشد بر همین مبنا تعداد زیادی بومگردی بوجود آمده و تلاش می نماییم البرز از محل عبور به یک مقصد گردشگری تبدیل گردد.

وزیر میراث فرهنگی در مورد صنایع دستی البرز هم خاطرنشان کرد: اقلام زیاد صنایع دستی زیبا، فاخر و کاربردی در البرز وجود دارد که همه اینها می تواند برای بازار تهران که در کنار البرز است جاذبه باشد.

مونسان درباره ریزش بخشی از یک پل تاریخی در کرج ضمن اشاره به بازدید از این پل اظهار داشت: اینطور نیست که به بناهای تاریخی توجه نشده است. ما ۳۴ هزار اثر ثبت ملی در کشور داریم که باید از آنها حفاظت شود، این ابنیه ها تاریخی هستند و از چند هزار سال تا چند صد سال قدمت دارند ازاین رو این اتفاقات موضعی در همه جای دنیا پیش می آید.منبع:

1399/09/16
22:58:15
5.0 / 5
907
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912