فراجا گردشگری

پنج مسیر جدید گردشگری در گرجستان ارائه شد

پنج مسیر جدید گردشگری در گرجستان ارائه شد گرجستان پنج مسیر فرهنگی جدید گردشگری خویش را با موضوعات مختلف معرفی نمود.به گزارش فراجا به نقل از مهر، شورای توسعه استراتژیک و صدور گواهینامه مسیرهای فرهنگی گرجستان پنج مسیر جدید را همچون «جاده سفالی گرجستان»، «گرجستان با چای رنگ آمیزی شده»، «من به گوریا می روم»، «مکان های یادبود ایلیا چاوچاوادزه» و «در رکاب سیزده پدران مقدس آشوری»، مورد بحث و بررسی قرار داده و مجوزهای وزارت آموزش، علوم، فرهنگ و ورزش گرجستان صادر گردیده است.
مسیر سفالی گرجستان هم از نظر تاریخی و هم از لحاظ معاصر دارای اهمیتی است، چونکه به بازدیدکنندگان فرصتی می دهد تا هم با آثار هنری سرامیکی باستانی آشنا گردند و هم در ایجاد آثار سرامیکی مشارکت کنند. همینطور از نظر ارزیابی امکانات الحاق مسیر جاده سفالی گرجستان به مسیر جاده سفالی اروپا مهم می باشد. هدف از معرفی این مسیر معرفی آثار فرهنگی محلی، صنعت هنر و سرامیک گرجستان، همینطور غذاهای گرجی، به مردم محلی و میهمانان خارجی است. این پروژه شامل ۶ مسیر گردشگری می باشد که اماکن جالب و مهمی را شامل می شود، همچون سالن های نمایشی، کارگاه ها، استادان سفالگری، هتل ها و رستوران هاست.
مسیر گرجستان با چای رنگ آمیزی شده مناطق گوریا، سامگرلو، ایمرتی، جمهوری خودمختار آجارا و تفلیس را پوشش می دهد. این مسیر تاریخچه توسعه فرهنگ چای در گرجستان و اهمیت آن در بازارهای محلی و بین المللی را بیان می کند.
مسیر فرهنگی من به گوریا می روم یا راه اروپایی به گوریا به نوع خود راه مسافران گرجی و اروپایی دوره های مختلف را دنبال می کنند. فرصت آشنایی با منطقه گوریای ناشناخته، قوم نگاری، سنت ها و میراث منحصر به فرد آنرا از اهمیت این مسیر گردشگری می باشد.
هدف مسیر مکان های یادبود ایلیا چاوچاوادزه، معرفی و آشنایی با زندگی و خلاقیت نویسنده و شخصیت عمومی بزرگ گرجستان ایلیا چاوچاوادزه، بخصوص به نسل جوان، است. این مسیر شامل ۹ مکان یادبودی در تفلیس، تسیتساموری و خانه - موزه ایلیا چاوچاوادزه در ساگورامو است.
مسیر در رکاب سیزده پدر مقدس آشوری با اهمیت توریستی، زیارتی و فرهنگی شامل: صومعه های ارتدوکس است که توسط ۱۳ راهب مسیحی که در قرن ۶ از سوریه به گرجستان آمده اند، تأسیس شده است. هر مکان از این مسیر سرشار از آثار میراث فرهنگی گرجستان است و هر یک از آنها بزرگترین زیارتگاه مسیحیان و نمونه متمایز از معماری گرجی به حساب می آید.
این خبر توسط رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در گرجستان تهیه و در اختیار خبرگزاری مهر قرار داده شده است.


منبع:

1399/09/22
12:44:05
5.0 / 5
618
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912