فراجا گردشگری
مونسان خبر داد؛

نمایش بیشتر از 200 اثر از موزه معدن كاوی بوخوم آلمان در موزه ملی

نمایش بیشتر از 200 اثر از موزه معدن كاوی بوخوم آلمان در موزه ملی به گزارش فراجا وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: بیشتر از ۲۰۰ اثر از موزه معدن کاوی بوخوم آلمان وارد کشور شده و مقرر است در موزه ملی ایران به معرض نمایش گذاشته شود.


به گزارش فراجا به نقل از مهر، علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی اظهار داشت: آثار نمایشگاه موزه معدن بوخوم آلمان روز پنجشنبه ۲۷ آذرماه ۱۳۹۹ از راه فرودگاه امام خمینی (ره) وارد کشور شد و سپس با اسکورت و اقدامات لازم حفاظتی و امنیتی به موزه ملی ایران منتقل و در قرنطینه قرار گرفت. در این نمایشگاه پیشینه معدن کاوی در جهان از عصر سنگ تا سده های اخیر که آثار آن در ارتباط با ۲۰ کشور مختلف از پنج قاره جهان است به معرض نمایش گذاشته می شود.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خاطرنشان کرد: این نمایشگاه هفتمین نمایشگاه بین المللی از آثار تاریخی و فرهنگی است که در دولت تدبیر و امید هم زمان با اوایل سال نو میلادی در موزه ملی ایران افتتاح می شود.
او اظهار داشت: در شرایط شیوع کرونا تلاش کردیم فعالیتهای فرهنگی خویش را بخصوص در سطوح بین المللی ادامه دهیم. موزه ملی ایران و موزه معدن بوخوم آلمان با تلاش بسیار موفق شدند که نمایشگاه دوجانبه ای را با هدف معرفی پیشینه معدن کاوی در ایران و جهان برنامه ریزی کنند.
مونسان برگزاری چنین رویدادهای فرهنگی میان دو موزه ملی ایران و موزه معدن بوخوم آلمان را حامل پیام های نویدبخش برای جهانیان در این شرایط خاص دانست و افزود: این چنین تعاملات فرهنگی بین موزه ها باعث آشنایی و دوستی پایدار ملت ها نسبت به یکدیگر می شود و تبادلات فرهنگی و هنری را بارورتر و غنی تر می سازد.
او اعلام نمود: برپایه برنامه ریزی که انجام شده مقرر است نمایشگاه متقابل ایران در موزه معدن کاوی بوخوم آلمان که مشتمل بر آثاری از یافته های دیرینه شناسی معدن نمک چهرآباد زنجان است، برگزار گردد.
نمایشگاه آثار موزه معدن کاوی بوخوم آلمان مقرر است در صورت مساعد بودن شرایط نیمه دوم دیماه سال ۹۹ با رعایت پروتکل های بهداشتی در موزه ملی ایران افتتاح شود و تا مهر سال ۱۴۰۰ میزبان علاقه مندان فرهنگ و تاریخ است.


منبع:

1399/10/09
12:54:39
0.0 / 5
813
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912