فراجا گردشگری
میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته؛

نارضایتی جنوبی ها از ازدحام مسافران

نارضایتی جنوبی ها از ازدحام مسافران فراجا: انتخاب ایران بعنوان نایب رییس کمیته بررسی عضویت WTO، هجوم مسافران به شهرهای جنوبی کشور همچون خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.به گزارش فراجا به نقل از مهر، در این هفته محمدجواد حق شناس رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در نشست اقدامات شهرداری تهران در آرامستان دولاب اظهار داشت: در محله دولاب با ۵ آرامستان از ۵ قوم مستقل اما با یک حوزه مشترک مواجه هستیم که تمام این قبور مربوط به مسیحیان است. بعد از انقلاب شاهد موج مهاجرت اقلیت های دینی بودیم و این سبب کاهش ارتباط ثروتمندان مسیحی با مجموعه خلیفه گری شد. رسیدگی به این مجموعه بعنوان یک گنجینه شهری در دستور کار کمیسیون قرار دارد و دو سالی است که شورا پیگیر امور آن شده است. متأسفانه انتشار برخی اطلاعات نادرست سبب ناخرسندی شورای خلیفه گری ارامنه تهران شده است. پیگیری هایی از جانب آنها برای نامگذاری میدان گاهی در کنار آرامستان انجام شد و این همراهی و همزیستی و در کنار هم بودن نشانگر همبستگی سیاسی و اجتماعی است.
وی همین طور از محدود شدن خیابان ۳۵ متری کرمان و تبدیل آن به یک پیاده راه آگاهی داد.
در این هفته همین طور آرزو غنیون معاون آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران، آمارهای ترددهای مسافران زمینی و هوایی را اعلام نمود و اظهار داشت: طی ۹ ماه امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل این ترددها با کاهش حدود ۸۴ درصدی در تردد مسافران ورودی و کاهش باز هم ۸۴ درصدی در تردد مسافران خروجی روبه رو شده ایم.
در این همه همین طور صندوق احیا و توسعه صنایع دستی فراخوان واگذاری حق بهره برداری از هشت بنای تاریخی و فرهنگی را تایید نمود.
این فراخوان برای هشت مجموعه تاریخی اعلام شده است. از جانب دیگر در این هفته خبر رسید با وجود اعلام بازگشایی برخی مدارس و آب و هوای مناسب شهرهای جنوبی خیلی از مسافران به مناطق جنوبی کشور سفر کرده اند و اعلام گردید طی یک روز ۶ هزار نفر به جزیره قشم رفته اند.
وزارت بهداشت این حجم از مسافرت ها را در تعطیلات هفته اخیر بسیار خطرناک دانست و اعلام نموده که با موج چهارم کرونا رو به رو خواهیم شد.
در این هفته همین طور از طرف مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث فرهنگی خبر رسید ایران بعنوان نایب رییس کمیته بررسی عضویت وابسته سازمان جهانی گردشگری انتخاب شده است. این خبر را قاسمی مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری اعلام نموده بود.


منبع:

1399/11/06
17:49:15
0.0 / 5
853
تگهای خبر: بازار , تبلیغات , سفر , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912