فراجا گردشگری
وزیر میراث فرهنگی خبر داد

تمهید ۷ هزار میلیارد تومانی دولت برای صدمه دیدگان كرونا

تمهید ۷ هزار میلیارد تومانی دولت برای صدمه دیدگان كرونا به گزارش فراجا وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار داشت: دولت ۷ هزار میلیارد تومان برای صنوف صدمه دیده از کرونا در لایحه بودجه ۱۴۰۰ در نظر گرفته که امیدواریم توسط مجلس تصویب شود.به گزارش فراجا به نقل از مهر، علی اصغر مونسان، قبل از ظهر شنبه در ابتدای سفر به استان یزد در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به اینکه کرونا همه بخش ها را گرفتار آُسیب های اقتصادی جدی کرده اما حوزه گردشگری در صدر بخش های لطمه دیده قرار گرفته است، گفت: با این وجود امیدوارانه پروژه های این بخش در حال اجراست.
وی بیان کرد: هم میزان اقبال سرمایه گذاران و هم تعداد پروژه هایی که در حوزه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی، آماده افتتاح شده، نشان میدهد که بخش گردشگری بااینکه امسال گرفتار افت و خیز بسیاری شده اما همچنان امیدوارانه به سمت جلو حرکت می کند و امیدواریم با تلاش هایی که کادر درمان در حوزه واکسن و دارو انجام می دهند، کرونا در سال ۱۴۰۰ محدود شود و بتوانیم فعالیت ها را از سر بگیریم.
مونسان اضافه کرد: اوایل شیوع کرونا، بخش عمده ای از شیوع منسوب به سفر و گردشگری شد اما بعدها مشخص شد که موارد دیگری نیز در شیوع موثر بوده با این وجود همکاری خوبی با ستاد داشتیم تا این ویروس مهار شود.
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، رعایت کامل پروتکل ها در همه هتل ها و اماکن گردشگری، قطع ورود توریستهای خارجی و … را از همراهی های این حوزه با وزارت بهداشت اعلام نمود و بیان داشت: به رغم ضرر هنگفتی که هتل ها در این شرایط داشتند، فضای خودرا برای طی دوران نقاهت در اختیار وزارت بهداشت قرار دادند که این همکاری با این شرایط قابل تقدیر است.
مونسان همین طور عنوان کرد: توجه ویژه به بخش صنایع دستی که اقشار ضعیف را در بر می گیرد نیز در اولویت قرار گرفته برای اینکه بخش زیادی از زنان سرپرست خانوار از این حوزه ارتزاق می کنند.
وی افزود: فروش در این عرصه کاهش یافته اما خوشبختانه قطع نشده و همچنان تولید ادامه دارد اما فروش حداقلی شده برای اینکه فروش صنایع دستی ارتباط مستقیم با حضور گردشگران در مناطق دارد با این وجود تمهیداتی در نظر گرفته شده که امیدواریم تا زمان مهار ویروس کرونا بتوانیم این بخش را زنده نگاه داریم.
مونسان اشاره کرد: گردشگری یک زنجیره بزرگ است و همه صنوف از این حوزه به نحوی ارتزاق می کنند بدین سبب در این شرایط تقریباً همه صنوف، متضرر شده اند که امیدواریم با مهار کرونا شاهد بازگشت رونق به اصناف مختلف باشیم.
وی گفت: دولت بسته هایی برای پشتیبانی از بخش های لطمه دیده از کرونا فراهم نموده و برای سال آینده ۷ هزار میلیارد تومان برای پشتیبانی از بخش های لطمه دیده از کرونا در نظر گرفته شده که امیدواریم در مجلس تصویب شود.


منبع:

1399/11/07
23:30:39
0.0 / 5
879
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912