فراجا گردشگری

برگزاری نمایشگاهی از میراث پمپئی در ایتالیا

برگزاری نمایشگاهی از میراث پمپئی در ایتالیا به گزارش فراجا نتیجه دهه ها کاوش باستان شناسان در شهر «پمپئی» حالا در چارچوب یک نمایشگاه به نمایش درآمده است.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا و به نقل از خبرگزاری فرانسه، نمایشگاه جدیدی از روز دوشنبه در شهر «پمپئی» برگزار شده است تا نتیجه سال ها دیرینه شناسی در این شهر باستانی رومی را که حدود دوهزار سال پیش بر اثر فوران آتشفشان نابود شد به نمایش بگذارد.
یکی از آثار نمایشی این نمایشگاه جعبه ای مملو از ابرازهای متعلق به یک جادوگر است. در این جعبه ده ها حلقه، طلسم، مجسمه های کوچک و چندین شیء دیگر از جنس برنز، عاج و کهربا وجود دارد که مطمئنا در پیشگیری از نابودی شهر اثرگذار نبوده اند.
اتاقی که روزهای پایانی شهر را روایت می کند تاثیرگذارترین بخش نمایشگاه است.
در سال ۲۰۱۹ بیشتر از ۳.۹ میلیون نفر از «پمپئی» بازدید کردند تا این شهر باستانی به سومین مقصد محبوب گردشگران در ایتالیا تبدیل گردد. اما «پمپئی» هم همچون خیلی از مکان های فرهنگی ایتالیا در چند ماه اخیر به علت شیوع کرونا تعطیل شده بود.
در ۱۸ ژانویه بار دیگر امکان بازدید از این شهر باستانی فراهم گردید اما روزانه کمتر از ۱۰۰ نفر از این مکان بازدید می کنند. این درحالی است که در شرایط پیش از انتشار کرونا میانگین بازدیدکنندگان این شهر روزانه هشت هزار نفر بود.
منبع:

1399/11/09
13:13:04
0.0 / 5
965
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912