فراجا گردشگری
با رای اعضای شورای شهر تهران؛

دریافت عوارض از هتل سازان تصویب گردید

دریافت عوارض از هتل سازان تصویب گردید به گزارش فراجا اعضای شورای اسلامی شهر تهران با اکثریت آراء تبصره دریافت عوارض ساخت و ساز هتل سازان را به تصویب رساندند.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، در دویست و شصت و هشتمین جلسه شورا بررسی دریافت عوارض از هتل سازان در دستور کار قرار داشت که در همین راستا محمد سالاری، رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران اظهار داشت: شهرداری تهران باید تسهیلاتی را به افرادی که در حوزه گردشگری و هتل سازی سرمایه گزاری می کنند، عرضه بدهد، چونکه در تهران کمبود هتل داریم. هم اکنون برای عوارضی تحت عنوان (عوارض ارزش بهینه) شهرداری می خواهد تصمیم بگیرد، این عوارض ۳ مرحله دارد که یک مورد به تغییر کاربری زمین از طرح تفصیلی قدیم به جدید مربوط می شود.
وی ادامه داد: در دوره گذشته تصویب کردیم که اگر کاربری ملکی در طرح تفصیلی قدیم مسکونی بوده در طرح تفصیلی جدید اداری شود که ارزش آن هم طبیعتا بیشتر می شود. ما در قالب بحث طرح تفصیلی بحثی نداریم، اما اگر کسی خواست تغییر پهنه بدهد، مرجع آن کمیسیون ماده ۵ اســـت که باید عوارض ارزش بهینه بدهد. خواهش ما این اســت که اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی هم ما بــا همراهی کنند، چونکه برخی پرونده ها بلاتکلیف مانده است.
وی افزود: شهرداری تهران دین خویش را در زمینه عرضه تسهیلات به فعالان گردشگری ادا کرده است. حال شهرداری می خواهد عوارضی تحت عنوان عوارض ارزش بهینه دریافت کند که بخشی از این عوارض در ارتباط با تغییر کاربری زمین است. تقاضای بنده این است که دوستان به عوارض «O1» و «O2» که بعنوان مثال درباره طبقات اضافی است، رأی ندهند تا حذف شود. عوارض ساخت و ساز به حدی پایین است که تأثیری در آن ندارد. شهرداری در حال عرضه ۹۰ درصد تخفیف است و این میزان عوارض بسیار ناچیز است.
در بخش دیگری از این جلسه عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران هم اظهار داشت: هم اکنون حدود ۶۰ میلیارد تومان در ارتباط با عوارض هتل سازی منطقه ۶ داریم که این رقم برای هتل سازان رقمی نیست، اما برای شهرداری بسیار چشمگیر است. برای تبدیل تهران به مقصد گردشگری باید راهکارهای دیگری برای زیبایی و پاکیزگی شهر را مورد توجه قرار دهیم و با تخفیف به هتل سازان منجر به توسعه گردشگری نخواهیم شد.
به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران نهایتا با 12 رای موافق تبصره دریافت عوارض ساخت و ساز هتل سازان را به تصویب رساندند.1399/11/12
20:59:43
0.0 / 5
1058
تگهای خبر: شهر , كاربر , گردشگری , هتل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912