فراجا گردشگری

جشنواره ایران نما

جشنواره ایران نما فراجا: سومین جشنواره بین المللی «ایران نما» با رویکرد ایران شناسی انجام می شود.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، سومین جشنواره «بین المللی ایران نما» ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ به همت واحد مستقل فناور «فیفتاو» و با حمایت مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه خوارزمی در برج آزادی تهران برگزار می گردد.
مجموعه بین المللی فیفتاو با عنوان «نخستین نمایشگاه و تور آکادمی بین المللی در جهان» در اتریش به ثبت رسیده و در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه خوارزمی تهران مستقر است و هر سال جشنواره بین المللی «ایران نما» را برگزار می نماید. همایش پایان نامه های ایران شناسی، همایش مقاله های ایران شناسی، همایش نشریه های ایران شناسی، جشنواره‌ی قاب عکس ایران، نمایشگاه هنر و صنایع دستی ایران و پویش شهروند پایدار کشور همچون بخش های این جشنواره است که در اردیبهشت سال آینده چهار بخش اصلی پایان نامه های ایران شناسی، نشریه های ایران شناسی، قاب عکس ایران و پویش شهروند پایدار انجام خواهد شد. مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره تا ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ اعلام شده است.
همایش پایان نامه های ایران شناسی
همایش پایان نامه های ایران شناسی در جریان این جشنواره، به دبیری پروفسور حسین بیک باغبان (رییس مرکز دانشگاهی (انجمن) مطالعات و پژوهش های ایرانی آلزاس فرانسه و استاد افتخاری در دانشگاه استراسبورگ فرانسه) برگزار می گردد.
علاقه مندان جهت شرکت در این همایش که در محورهای ایران شناسی، باستان شناسی، اسطوره شناسی، نمادشناسی، زبان های باستانی، زبان و ادبیات فارسی، تاریخ، فرهنگ عامه، میراث فرهنگی، آداب و رسوم، اقوام، پوشاک محلی، صنایع دستی، معماری و شهرسازی، فلسفه و عرفان، میراث طبیعی و گردشگری برگزار می شود، لازم است چکیده ای مبسوط از اختتام نامه‌ی خودرا به همراه فرم ثبت نام به پست الکترونیک جشنواره fiftawiranologythesis@gmail.com ارسال نمایند که نمونه چکیده مبسوط و فرم ثبت نام در سایت www.fiftaw.com و همین طور در کانال تلگرامی @FIFTAW موجود است.
نشریه های ایران شناسی
همایش نشریه های ایران شناسی به دبیری پرفسور حسین بیک باغبان دومین بخش جشنواره است و به نشریه ها و مجلات اختصاص دارد و با محورهای پایان نامه های ایران شناسی انجام می شود. جهت شرکت در این همایش، لازم است مدیرمسوول یا سردبیر اولین و آخرین شماره از نشریه‌ی خودرا در فایل PDF به پست الکترونیک همایش fiftawjournal@gmail.com ارسال نمایند.
قاب عکس ایران
بخش سوم این رویداد، جشنوار قاب عکس ایران است که به دبیری زینب شاه علی برگزار می گردد و هیأت داوران این بخش را دکتر مهدی مقیم نژاد (عضو هیأت علمی دانشگاه هنر تهران)، دکتر حسن رجبی نژاد مقدم پاپکیاده (عضو هیأت علمی دانشگاه هنر اصفهان)، رضا دیده بان (عضو هیأت موسس و استادیار دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۱ خراسان رضوی، مدیرعامل شرکت سینمایی فانوس سبز، مدیرمسؤول شرکت فرهنگی هنری One to One در استانبول ترکیه)، محسن خیرخواه (مدرس دانشکده‌ی هنر یزد) و علی نجات بخش (مدرس دانشکده‌ی هنر سپهر اصفهان) می سازند.
دریافت آثار جشنواره در دو بخش مردم شناسی یا مستند، لنداسکیپ یا منظره نگاری و در موضوعاتی شامل مراسم و آداب سنتی، بوم گردی، پوشش های محلی، جاذبه های گردشگری، جاذبه های طبیعی، بناها و اماکن تاریخی بوسیله پست الکترونیک جشنواره fiftawphoto@gmail.com صورت می گیرد.
تصاویر منتخب به مدت ۱۰ روز در تالار آیینه برج آزادی تهران نمایش داده می شوند.
پویش شهروند پایدار کشور
پویش شهروند پایدار کشور چهارمین بخش «ایران نما» است که به دبیری علی شادلو، مدرس و مشاور گردشگری انجام می شود. از علاقه مندان درخواست می شود عکس ها یا فیلم هایشان از پویش جمع آوری زباله را در صفحه اینستاگرام خود استوری کرده و صفحه iran_aks_mobile را منشن کنند.
آثار برگزیده جشنواره بین المللی ایران نما در قالب کتاب چاپ می شود. این مجموعه دارای مجله ای بین المللی و چهارزبانه است که عکس ها و مقالات مستخرج از پایان نامه ها، بعد از پذیرش در دبیرخانه و رضایت افراد در آن نیز منتشر خواهد شد، بدین سان منبع جامعی از پژوهش های ایران شناسی به چهار زبان زنده‌ی دنیا به جهانیان عرضه خواهد داشت.
علاقه مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر در هر یک از بخش های جشنواره می توانند به سایت www.fiftaw.com مراجعه کنند.


منبع:

1399/11/15
13:12:58
0.0 / 5
963
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912