فراجا گردشگری
در كنوانسیون تالابهای رامسر؛

نخستین شهر ملی تالابی خمیر، عنوان جهانی می گیرد

نخستین شهر ملی تالابی خمیر، عنوان جهانی می گیرد فراجا: شهردار بندر خمیر اظهار داشت: در کنوانسیون رامسر که مقرر است اواخر بهمن تا اوایل اسفند برگزار شود، شهر تالابی خمیر عنوان جهانی را می گیرد.جواد محمودی شهردار شهر خمیر که عنوان شهر ملی تالابی ایران را دارد، به خبرنگار مهر اظهار داشت: کنوانسیون جهانی رامسر اوایل تنها تالاب ها را ثبت می کرد اما بعدها به این مورد رسید که باید شهرها را ثبت کند چون مردم شهرها، حافظان تالاب ها هستند. هزاران سال مردم کنار این تالاب ها زندگی کرده و آنرا حفظ نموده اند اگر هم که تالابی از بین رفته مردم از بین برده اند. ما کاندید شدیم و روی این مورد کار کردیم.
وی با اشاره به اینکه این تالاب حدود ۲۰ درصد پوشش جنگلی را دارد اظهار داشت: روی این مورد برای برندسازی شهر کار کردیم. در واقع تنها شهری بودیم که به سمت گرفتن این عنوان رفته بود. در کشور هم حمایت خوبی از آن شد.
محمودی بیان نمود: شهر خمیر سال ۹۷ نخستین شهر تالابی ملی شد و هم اکنون هم کاندید جهانی شهر تالابی در کنوانسیون جهانی رامسر هستیم. پرونده آنرا ۵ ماه پیش به ژنو فرستادیم و اوایل اسفند ماه مشخص می شود که جهانی می شود یا نه.

1399/11/19
20:56:22
0.0 / 5
520
تگهای خبر: شهر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912