فراجا گردشگری
رئیس جامعه هتل داران استان تشریح كرد؛

تغییراتی كه در انتظار هتل های اردبیل برای نوروز كرونائی است

تغییراتی كه در انتظار هتل های اردبیل برای نوروز كرونائی است اردبیل رئیس جامعه هتل داران و مراکز اقامتی استان اردبیل اظهار داشت: در آستانه عید نوروز و با هدف فعالیت شایسته هتل ها در ارائه خدمات به مسافران و گردشگران، صدور گواهی سلامت برای فعالان این عرصه در دستور کار است.


جعفر بذری در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: پس از اصفهان، اردبیل دومین استان کشور است که با همکاری کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی هتل های خودرا به گواهی سلامت و بهداشت آراسته می کند تا مسافران و گردشگران با اطمینان خاطر بیشتر از این مجموعه ها و تأسیسات استفاده کنند.

وی اشاره کرد: در ایام آینده صدور این گواهینامه در کنار ابلاغ پروتکل های بهداشتی جامع به هتل ها، انجام می شود و همه هتل داران سرعین و شهرهای دیگر موظف می باشند در ارائه خدمات به گردشگران و مسافران در اسفند و فروردین ماه این گواهی را دریافت نمایند.

رئیس جامعه هتل داران و مراکز اقامتی استان اردبیل اظهار داشت: مقرر است پس از صدور این گواهینامه، بازدید از هتل ها و ارزیابی فعالیت آنها صورت گیرد تا بوسیله سایت کشوری و استانی هتل های دارای گواهی سلامت برای مهمانان و مسافران معرفی شوند تا آنها با اطمینان از سلامت هتل ها و مراکز اقامتی بتوانند نسبت به رزرو آنلاین اقدام نموده و برای ایام عید با فروکش کردن کرونا سفرهای خودرا انجام دهند.

بذری اضافه کرد: ما خوشحال هستیم که بر طبق آخرین گزارش ستاد کرونا هیچ موردی از شیوع بیماری کرونا در هتل ها گزارش نشده و این نشان میدهد که تمامی مجموعه هتل های استان اردبیل همسو با هتل داران کشور اهتمام و تلاششان بر این است تا در وضعیت بهداشتی و رعایت پروتکل های جامع تعریف شده، ارائه خدمات به گردشگران و مسافران را انجام دهند.

بازرس جامعه هتل داران ایران اشاره کرد: نه فقط هیچ نشانه ای از شیوع ویروس کرونا در هتل ها و تأسیسات اقامتی دیده نشده بلکه با اجازه ستاد کرونا، هتل داران منتظر فعالیت مجدد خود در آستانه عید نوروز هستند تا پس از گذشت یک سال رکود در این بخش بتوانند در خدمت مهمانان و مسافران باشند.

وی صدور این گواهینامه را شش ماهه و قابل تمدید اعلام نمود و افزود: اساسا با ارزیابی هایی که در مدت شش ماه صورت خواهد گرفت، باردیگر صدور این گواهینامه برای هتل داران و حتی تمدید آن صورت خواهد گرفت و انتظار می رود جامعه هتل داران با تعامل و ارتباط نزدیک زمینه بهره مندی از مزایای این امر را فراهم آورند.

بذری در بخش دیگری از سخنان خود به راه اندازی سیستم رزرواسیون آنلاین اشاره نمود و اظهار داشت: با توجه به این که استان اردبیل جز استان های مقصد سفر است و در یک سال قبل به سبب شیوع ویروس کرونا صنعت گردشگری با رکود و تعطیلی روبه رو بوده، با برنامه ریزی های انجام شده در روزهای پساکرونا اهتمام بر این است تا از سیستم سنتی خارج شده و ارائه خدمات در هتل ها به سمت و سوی آنلاین حرکت نماید.

وی افزود: در قالب این سیستم تمامی علاقمندان به سفر می توانند در بستر وب با دریافت اطلاعات هتل ها نسبت به رزرو آنلاین اقدام نموده و پرداختی خودرا نیز در سریعترین زمان انجام دهند.

بذری بیان کرد: دراین زمینه مقرر است دوره آموزشی در هفته جاری برای هتل داران با رعایت پروتکل های بهداشتی اجرا شود که ما می خواهیم این دوره ها را با ظرفیت 15 نفر در روز و در کمتر از دو ساعت با حضور اساتید کشوری در هتل قهوه سویی برگزار نماییم تا هتل داران با فعالیت سیستم رزرو آنلاین آشنایی بیشتری پیدا کنند.

رئیس جامعه هتل داران و مراکز اقامتی استان اردبیل اظهار نمود: به شرکت کنندگان در این دوره های آموزشی گواهینامه معتبر صادر خواهد شد تا آنها در ارائه خدمات به مهمانان و گردشگران از شرایط مناسبی بهره مند شده و بتوانند بوسیله این سیستم خدمات خودرا برای مسافران و گردشگران معرفی کنند.
1399/11/25
14:39:41
0.0 / 5
816
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , اقامت , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912