فراجا گردشگری
معاون گردشگری خبر داد

مراكز اقامتی و گردشگری در نوروز بازند

مراكز اقامتی و گردشگری در نوروز بازند به گزارش فراجا معاون گردشگری اظهار داشت: بااینکه ستاد کرونا محدودیت هایی را برای تردد بین شهرها در تعطیلات نوروزی تصویب کرده است، اما در هر صورت مراکز اقامتی و تاسیسات گردشگری دارای مجوز کشور باز خواهند بود و مجاز به ارائه خدمات در روزهای نوروز هستند.


به گزارش فراجا به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ولی تیموری در وبینار با ۳۱ استان کشور که با هدف تبیین وضعیت سفرهای نوروزی و نیز حضور در نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران برگزار شد، با اشاره به اینکه طبق آخرین مصوبات و تصمیم گیری های صورت گرفته در کمیته های مختلف ستاد ملی کرونا محدودیت هایی برای تردد بین شهرها در روزهای تعطیلات نوروزی تصویب شده است، اظهار داشت: به سبب ناپایدار بودن شرایط کشور بواسطه شیوع کرونا، سفرهای نوروزی همچون سال قبل با محدودیت هایی مواجه می باشد، اما در این میان وزارت گردشگری با تشریح و تبیین برنامه ها و تمهیدات به عمل آمده و با معرفی دو راهکار سبز برای سفرهای ایمن، اعضای ستاد را برای انجام سفرها در قالب تورهای مسافرتی و نیز با رزرو مراکز اقامتی شامل هتل ها، مهمانپذیرها و بوم گردی های دارای مجوز از طرف وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی متقاعد کرد.
معاون گردشگری اضافه کرد: ایجاد امکان سفر هموطنان در قالب تورهای مسافرتی کنترل شده و نیز بهره مندی از تاسیسات گردشگری دارای مجوز رسمی از وزارت گردشگری در تعطیلات نوروز ۱۴۰۰، بسته حمایتی دیگری برای فعالین گردشگری کشور شمرده می شود.
تیموری با اشاره به این که بر طبق کوشش های به عمل آمده، ستاد ملی کرونا مراکز گردشگری را در بین گروه اول مشاغل طبقه بندی کرده است، اظهار نمود: قبل از این بخش گردشگری در گروه دوم و سوم قرار داشت اما حالا بواسطه پیگیری ها و کوشش های صورت گرفته در امتداد پشتیبانی از فعالان گردشگری، این حوزه در گروه اول یعنی در کنار مراکز دارای فعالیت ضروری قرار گرفته است. بدین سبب در هر صورت مراکز اقامتی و تاسیسات گردشگری دارای مجوز کشور باز خواهند بود و مجاز به ارائه خدمات در روزهای نوروز هستند.
او افزود: ضمن تشدید نظارت ها و بازرسی ها نیاز است از فعالیت مراکز اقامتی و بطور کل تاسیسات گردشگری بدون مجوز جلوگیری شود و اجازه ندهند خطای یک مرکز سبب تخریب فرصت پیش آمده برای تمام فعالان این حوزه شود.چادرمسافرتی، اسکان در سالن ورزشی، مدرسه و کمپ ممنوع!
معاون گردشگری همین طور خطاب به مدیران ادارات کل استانی اشاره کرد: فرصت فراهم شده در خصوص ممنوعیت نصب چادر در پارک ها و نیز اسکان در مراکز متفرقه همچون سالن های ورزشی، کمپ ها، مدارس و غیره بهترین فرصت برای افزایش ضریب اشغال مراکز اقامتی سراسر کشور به شمار می آید و نقش ادارات کل استان در ایجاد زمینه بهره مندی بخش خصوصی از این امکان با اطلاع رسانی و حمایت همه جانبه بسیار پررنگ است.

جلوگیری از سفر انبوه در نوروز ۱۴۰۰
تیموری با اشاره به اینکه یکی از اهداف مدیریت سفر در نوروز ۱۴۰۰ ممانعت از شکل گیری سفرهای انبوه و بی برنامه است، اظهار نمود: سفر مطمئن و ایمن در روزهای نوروز پیش رو در انتظار هموطنان است. ما در وزارت گردشگری برای این که امکان سفر با تور و بهره مندی از مراکز اقامتی مجاز را فراهم آوریم بسیار تلاش نموده ایم. بدین سبب انتظار داریم بخش خصوصی حوزه گردشگری با رعایت کامل پروتکل ها دغدغه های موجود را برطرف کند.
معاون گردشگری با اشاره به اینکه با وجود ابلاغ پروتکل های بهداشتی به مراکز گردشگری سراسر کشور، باردیگر آموزش فعالان این حوزه در دستور کار قرار گرفته است، اظهار داشت: در برنامه ریزی و تدوین سرفصل های آموزشی جدید توسط دفتر آموزش و مطالعات گردشگری، دوره آموزشی رعایت پروتکل های بهداشتی برای کلیه تاسیسات گردشگری کشور شامل دفاتر خدمات مسافرتی، هتل ها، مهمانپذیر، بوم گردی و نیز راهنمایان در نظر گرفته شده است.

قرارداد تورها تا اختتام شهریور ۱۴۰۰ اعتبار داشته باشد
معاون گردشگری در گفت وگوی مجازی با مدیران کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور تاکید کر: نیاز است در قرارداد گشت تورهای مسافرتی بین مسافر و تاسیسات گردشگری یا مراکز در رابطه با هم بخشی پیش بینی شود که باتوجه به ناپایداری احتمالی سفر، در صورت لغو سفر در وضعیت خاص، امکان ارائه خدمات مورد نظر تا اختتام زمانی مشخص بعنوان مثال تا اواخر شهریورماه سال جاری مهیا شود.

نمایشگاه گردشگری مجوز ستاد کرونا را گرفته
تیموری در بخش دیگر این جلسه مجازی با مدیران کل استانی درباره تبیین روند برگزاری نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی کشور که از تاریخ ۵ تا ۸ اسفندماه در محل برگزاری نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود، اظهار داشت: نمایشگاه پیش رو بهترین فرصت برای فعالان گردشگری بمنظور معرفی ظرفیت ها و بستر فراهم شده در تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ به شمار می آید.
معاون گردشگری افزود: طبق تاییدیه و مصوبه ستاد کرونا که قبل تر اطلاع رسانی شده است، امکان مشارکت حضوری به صورت محدود و برنامه ریزی شده و مجازی در نمایشگاه پیش رو برقرار است و انتظار می رود ادارات کل استانی از فرصت فراهم شده باتوجه به نزدیکی ایام نوروز، بیشترین راندمان را داشته باشند.
تیموری با تشریح جزئیات نمایشگاه گردشگری با تاکید بر محورهای اجرائی شاخص شامل ارائه دستاوردهای نرم افزاری و سخت افزاری حوزه گردشگری، تمرکز بر ظرفیت های بوتیک هتل ها یا اقامتگاه های تاریخی – سنتی هر استان، معرفی محصولات متنوع گردشگری شامل گردشگری کشاورزی، معدن، دریایی و غیره را ضمن رعایت نصب برند گردشگری کشور و معرفی سایت ویزیت ایران در دستور کار ادارات کل استانی قرار داد.
منبع:

1399/11/28
21:30:02
0.0 / 5
1004
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912