فراجا گردشگری
در تفاهمنامه میان وزرای گردشگری تصریح شد؛

راه اندازی تورهای گردشگری برنامه آینده ایران و ونزوئلا

راه اندازی تورهای گردشگری برنامه آینده ایران و ونزوئلا فراجا: وزرای گردشگری ایران و ونزوئلا در دیداری که به امضای تفاهمنامه انجامید، بر راه اندازی تورهای گردشگری میان دو کشور و ایجاد پرواز مستقیم تهران کاراکاس تاکید نمودند.به گزارش فراجا به نقل از مهر، علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، عصر روز گذشته در دیدار با علی پادرون وزیر گردشگری ونزوئلا خاطرنشان کرد: این سفر فرصت مغتنمی برای آشنایی با جاذبه های گردشگری، فرهنگی، طبیعی و تاریخی ایران است؛ ازاین رو در مدت سفر چهار روزه شما، برای سفر به دو استان کرمان و اصفهان و بازدید از جاذبه های گردشگری و تاریخی این دو استان تدارک دیده شده است.
علی پادرون وزیر گردشگری ونزوئلا هم در این دیدار اظهار داشت: بار دومی است که به ایران سفر می کنم، از نظر من ایران کشوری زیبا است و امید دارم که بتوانیم روابط گردشگری بین دو کشور را تقویت نماییم.
پادرون افزود: روابط ایران و نزوئلا به ۷۰ سال قبل برمی گردد اما اوج این روابط در ارتباط با حدود دو دهه قبل است و خوشبختانه در این زمان شاهد روابط بسیار نزدیک بین دو کشور ایران و ونزوئلا بودیم. رئیس جمهور کنونی ونزوئلا تلاش دارد تا سطح روابط بین دو کشور افزایش یابد و در این میان، یکی از مهم ترین حوزه های همکاری بین دو کشور، گردشگری می باشد چون که در این عرصه، مردم بازیگران اصلی هستند.
او در ادامه اظهار داشت: گردشگری عنصری برای گرد هم آمدن ملت ها و وسیله ای برای تعمیق روابط بین مردم دو کشور است. برای ما مهم می باشد که مردم ایران و ونزوئلا با زیبایی های تاریخی، طبیعی و فرهنگی یکدیگر بیشتر از پیش آشنا گردند.
پرواز مستقیم تهران کاراکاس
وزیر گردشگری ونزوئلا سپس به ظرفیت های گردشگری بین دو کشور اشاره نمود و اضافه کرد: پرواز مستقیم تهران-کاراکاس یکی از مهم ترین مزیت ها برای توسعه گردشگری می باشد. در این سفر با عنایت به دیدارهایی که با بخش خصوصی خواهم داشت و تفاهمنامه ای که امضا خواهیم کرد به دنبال تقویت روابط گردشگری بین دو کشور هستیم.
پادرون با تکیه بر تداوم همکاریهای مقامات گردشگری ایران و ونزوئلا از مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای سفر به این کشور و حضور در نمایشگاه گردشگری ونزوئلا دعوت کرد.
وزرای گردشگری ایران و ونزوئلا شب گذشته همینطور تفاهمنامه برنامه همکاری گردشگری ایران و ونزوئلا را امضا کردند. در اینباره هم مونسان اظهار داشت: در جهت برنامه های راهبردی که دو کشور ایران ونزوئلا دارند تلاش خواهیم کرد تا گردشگری بین ایران و ونزوئلا هم تقویت شود. خوشبختانه شاهد روابط بسیار خوبی بین این دو کشور هستیم، در صحبت با وزیر سابق گردشگری ونزوئلا قرار شد توسعه گردشگری دو کشور در دستور کار قرار گیرد و این مهم اتفاق افتاده است.
مونسان افزود: در کنار جاذبه های گردشگری در دو کشور که یک ظرفیت خیلی خوب به حساب می آید، شاهد برقراری خط پروازی مستقیم بین ایران و ونزوئلا هستیم و باید بتوانیم گردشگری بین این دو کشور را بیشتر از پیش تقویت نماییم. خوشبختانه نشست های خوبی بین بخش خصوصی دو کشور برگزار شده است و با رفع موانع و نقصها احتمالی باید بتوانیم توسعه گردشگری بین ایران و ونزوئلا را تقویت نماییم.
گردشگران خروجی ایران حاضرند مدت طولانی سفر را تحمل کنند
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیان نمود: حدوداً ۱۰ میلیون توریست خروجی داریم که بعضی از آنها راه های دوری را برگزیده اند که این بخش از گردشگران می توانند مسیر ونزوئلا را انتخاب کنند و به علت جذابیت های گردشگری حاضرند مدت طولانی سفر را تحمل کنند.
او افزود: امید داریم بزودی بتوانیم نخستین تورهای گردشگری بین دو کشور را راه اندازی نماییم. همیشه نخستین ها دشوار می باشد، اما باید تلاش نماییم تا این تورها که برای نخستین بار برگزار می شود، نخستین های موفقی باشد و شاهد افزایش تورهای گردشگری و ارتقای سطح گردشگری ایران ونزوئلا باشیم. یقین دارم اگر گردشگری بین دو کشور راه بیفتد بطور حتم تجارت هم بین ایران و ونزوئلا تقویت خواهد شد.
علی پادرون وزیر گردشگری ونزوئلا هم در این مراسم طی سخنانی ضمن اشاره به ظرفیت های گردشگری ونزوئلا اظهار داشت: این کشور دومین و هشتمین پارک ملی بزرگ دنیا را دارد. از نظر جاذبه های طبیعی جزو ۱۰ کشور اول دنیا هستیم. آبشار آنجل بعنوان مرتفع ترین آبشار دنیا یکی از مهم ترین ظرفیت های گردشگری این کشور است. آب های کریستالی، ساحل های شنی، دشت های گسترده، جنگل های آمازونی و ظرفیت های بسیار بی نظیر دیگری در حوزه طبیعت گردی در ونزوئلا وجود دارد و در حوزه زمین شناسی هم این کشور دارای ظرفیت های بسیار بالایی است.
پادرون افزود: بعنوان مثال اگر بخواهیم زیبایی های طبیعی ونزوئلا را به گردشگران معرفی نماییم، همین آبشار آنجل شاید مهم ترین است که بسیار زیباست و در حقیقت یک رودخانه ای است که از بالا به سمت زمین خروشان است و صدای زیبایی در بین جنگل وجود دارد که برای گردشگران دلنشین است.
وزیر گردشگری ونزوئلا در بخش پایانی صحبت های خود ضمن اشاره به تحریم های ظالمانه ضد ایران اظهار داشت: ونزوئلا هم مانند ایران تحریم ها را تجربه کرده است و تأثیراتی را در اقتصاد این کشور داشته است. در این میان ملت ایران برادرانه به ما کمک کرده است. با این وجود در بین همه این تحریم ها شاهد تقویت همکاریهای دو کشور در حوزه گردشگری هستیم. این برادری بین ایران و ونزوئلا همچنان برقرار است و مبارزه ضداستکباری بین دو کشور اشتراکات بین ایران و ونزوئلا به شمار می آید.
سفر به کرمان و اصفهان
وزیر گردشگری ونزوئلا روز چهارشنبه ۶ اسفند ۹۹ در دومین روز از سفر خود وارد استان کرمان شده و از باغ شاهزاده ماهان و کویر شهداد بازدید می کند.
علی پادرون پنجشنبه ۷ اسفند ۹۹ با سفر به اصفهان از برخی اماکن فرهنگی تاریخی استان بازدید خواهد نمود. بازدید از مجموعه جهانی کاخ گلستان، موزه ملی و برج میلاد در تهران از دیگر برنامه های وی در مسافرت به ایران است.
در سفر چهار روزه وزیر گردشگری ونزوئلا، معاون وزارت امور خارجه این کشور و سفیر ونزوئلا در تهران، و برخی از مدیران جمهوری اسلامی ایران همچون مسؤلان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی او را همراهی خواهند کرد.


منبع:

1399/12/06
14:14:56
0.0 / 5
871
تگهای خبر: پرواز , توریست , جاذبه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912