فراجا گردشگری

ذوق زدگی وزیر گردشگری ونزوئلا از دیدن كرمان و اصفهان

ذوق زدگی وزیر گردشگری ونزوئلا از دیدن كرمان و اصفهان به گزارش فراجا وزیر گردشگری ونزوئلا که دومین سفرش را به ایران تجربه می کند، بعد از دیدن کرمان و اصفهان، آن چنان شگفت زده شد که نه تنها به مردم ونزوئلا، که به مردم کشورهای دیگر پیشنهاد کرد حتما به ایران سفر کنند.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، ایران و ونزوئلا که با یکدیگر لغو ویزا شده اند، قصد دارند بخت خویش را در گردشگری هم بیازمایند، در نتیجه بعد از مذاکرات مجازی مقامات گردشگری دو کشور در مهرماه ۹۹، دولت ونزوئلا هیأت گردشگری خویش را به ایران فرستاد که به دنبال آن، تفاهمنامه ای که تا سال ۲۰۲۳ اعتبار دارد امضاء شد. دو کشور تفاهم کردند علاوه بر انتقال دانش خود در زمینه گردشگری به یکدیگر، تبادل توریست داشته باشند.
علی پادرون، وزیر گردشگری ونزوئلا که از سوی دولتش مامور به تحکیم روابط گردشگری با ایران شده است، به محض اینکه وارد تهران شد، گفت «اینجا را خانه خود می دانم.» او پس از تهران به کرمان رفت؛ منطقه ای با طبیعتی متفاوت از کشورش و سپس به تماشای اصفهان در یک روز برفی نشست و این گونه ابراز احساسات کرد: از دیدن زیبایی های این شهرها شگفت زده شدم. سه شهر بسیار زیبا و تاریخی که برای سفر به آنها از همه گردشگران دعوت می کنم.
وزیر گردشگری ونزوئلا اظهار داشت: بسیار خوشحال هستم که به ایران سفر کرده ام و بار دیگری که بیایم حتما و باردیگر تهران، اصفهان و کرمان را می بینم. در مدت سفر به ایران لذت بردم و تمایل دارم تا باردیگر این لذت را تجربه کنم.
پادرون که پیشتر با ایران به خاطر تحریم های آمریکا همدردی کرده بود، اظهار نمود: ایران کشوری است که ملت مستقلی دارد، مردمانش بسیار میهمان نواز و دوست داشتنی هستند که با مردم ونزوئلا دوستی دارند. من سلام ملت و دولت ونزوئلا را به ملت و دولت ایران می رسانم و از همه گردشگران دعوت می کنم به ایران سفر کنند و زیبایی ها و تاریخ آنرا از نزدیک ببینند.
هیأت گردشگری ونزوئلا بعد از دیدن برخی از مجموعه های تاریخی تهران، بعد از چهار روز، ایران را به مقصد کاراکاس ترک خواهد نمود. علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفته بزودی هیأت گردشگری ایران راهی ونزوئلا خواهد شد.
روابط ایران و ونزوئلا تابحال بیشتر سیاسی و اقتصادی بوده و دو کشور برای نخسین بار روابط فرهنگی را در این سطح تجربه می کنند که البته جنبه های اقتصادی هم دارد.
منبع:

1399/12/10
14:38:07
0.0 / 5
692
تگهای خبر: توریست , سفر , شهر , صنایع دستی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912