فراجا گردشگری

نامه تاریخی بدون باز شدن خوانده شد

نامه تاریخی بدون باز شدن خوانده شد فراجا: دانشمندان موفق شدند بدون باز کردن یک نامه تاریخی محتوای آنرا آشکار کنند.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، محتوای یک نامه که توسط یک تاجر فرانسوی در ۳۱ جولای سال ۱۶۹۷ نوشته شده بود تا از شهری در فرانسه به دست یکی از اقوامش در هلند برسد توسط دانشمندان آشکار شد، اما نکته قابل توجه این جاست که دانشمندان بدون باز کردن نامه به محتوای آن دست پیدا کرده اند.
این نامه یکی از ۲۶۰۰ نامه ای است که در فاصله بین ۱۷۰۶ تا ۱۹۸۹ از سراسر اروپا به شهری در «لاهه» ارسال شده بودند، اما هیچ گاه به دست گیرنده نرسیده اند. ۶۰۰ مورد از این نامه ها تا حالا باز نشده اند.
یک گروه بین المللی تحقیقاتی متشکل از پژوهشگران دانشگاه «ام آی تی»، «کالج کینگ لندن»، دانشگاه «کوئین مری لندن»، دانشگاه «اوترخت» و «لیدن» با بهره گیری از اشعه ایکس- ری تصاویر سه بعدی از داخل این نامه خلق کرده اند.


این تیم با پیاده کردن یک الگوریتم ترتیبی بر روی اسکن های به دست آمده از نامه موفق شدند بی آن که این نامه را در واقعیت باز کنند از محتوای این نامه مطلع شوند و به صورت مجازی آنرا بگشایند.
در نتیجه مشخص شد در این نامه تاریخی تاجر فرانسوی از پسرخاله اش خواسته تا یک نسخه معتبر از گواهی فردی به نام «دنیل د پرس» را برای او ارسال نماید.
گروه تحقیقاتی «رمزگشایی تاریخ» می گویند این نخستین بارست که یک نامه رنسانس اروپایی بی آن که به هر نحوی گرفتار لطمه شود یا مٌهر آن باز شود خوانده می شود و این یک دستاورد بزرگ در مطالعه اسناد تاریخی شمرده می شود چونکه حتی تاخوردگی های کاغذهای تاریخی شواهد ارزشمندی برای تاریخ دانان ارائه می کنند.


منبع:

1399/12/15
12:54:28
0.0 / 5
457
تگهای خبر: شهر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912