فراجا گردشگری
رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی:

۱۶ سال است به آنتالیا پرواز مستقیم نداریم

۱۶ سال است به آنتالیا پرواز مستقیم نداریم به گزارش فراجا رئیس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و هوایی ایران در واکنش به اظهارات سخنگوی سازمان هواپیمایی درباره کلاهبرداری در زمینه فروش تور آنتالیا، اظهار داشت: 16 سال است که از ایران به آنتالیا پرواز مستقیم نداریم، ارتباطی هم به ویروس کرونا ندارد. اما چرا حالا، نزدیکِ تعطیلات نوروز ذهن مردمی که تور خریده اند را با چنین اظهاراتی، مشوش و نگران می کنند!؟


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، محمدحسن ذیبخش، سخنگوی سازمان هواپیمایی بتازگی گفته است: هیچ پرواز مستقیمی به آنتالیا نداریم و مسافران مراقب کلاهبرداری ها در زمینه فروش تور آنتالیا باشند. آژانس های مسافرتی با تبلیغ فروش تور آنتالیا مسافران را به استانبول یا شهرهای دیگر ترکیه می برند و از آنجا با دریافت هزینه باردیگر به آنتالیا می رسانند.
حرمت الله رفیعی، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و هوایی ایران در تماس با ایسنا و در واکنش به این اظهارات، اظهار داشت که ۱۶ سال است حق نداریم به آنتالیا پرواز مستقیم داشته باشیم، حتی شرکت های هواپیمایی ترکیه یک توقف کوتاه در راه آنتالیا دارند و پرواز آنها هم خیلی مستقیم نیست. اما چرا نزدیک به تعطیلات نوروز که معدود مردمی پس از یک سال محدودیتِ سفر، با این هزینه ارز و عوارض خروجی و با هزار نگرانی دیگر از بابت بسته شدن ناگهانی مرزها و برنگردادن پول هایشان، تور خریده اند چنین اظهاراتی مطرح می شود که آنها را نگران تر کنند.
وی درباره کلاهبرداری که به آژانس ها در رابطه با فروش تور نسبت داده می شود، اظهار نمود: هیچ آژانس مسافرتی ادعا نمی کند تور آنتالیا با پرواز مستقیم انجام می شود. همه پروازهای این مسیر سال هاست که غیرمستقیم شده است.
رفیعی درباره احتمال محدودیت پروازهای ترکیه همزمان با تعطیلات نوروز، اظهار داشت: طبق اطلاعاتم، پروازهای ترکیه همچنان برقرار است و مشکلی نیست.
تبلیغ سفر به آنتالیا و لغو پروازهای مستقیم به این مقصد از اوایل دهه ۸۰ در ایران ممنوع شده است. دلیل آن انتشار تصاویری از ایرانیها در آن منطقه ساحلی اعلام گردید. تا چند سال پیش نیز تورهای این مقصد با عنوان «سواحل مدیترانه» و یا به نام شهرهای اطراف آن تبلیغ می شد و از همان سال ها پروازهای آن، به صورت غیرمستقیم و به فرودگاه هایی در چند کیلومتری آنتالیا مثل آدانا، غازیان تپه و اسپارتا انجام می شود؛ فرودگاه هایی کوچک و یا با کاربری نظامی که امکانات ضعیفی دارند و بیشترین مساله و سودجویی ها و تضییع حقوق مسافر نیز در این بخش اتفاق می افتد که به سبب ممنوعیت رخ داده کسی پاسخگوی مشکلات این سفر نیست.
برخی آژانس داران ایرانی معتقدند با تصمیمی که سال ها پیش برای پروازهای آنتالیا گرفتند، فقط صورت مساله پاک شد، چون نه فقط ضرر اقتصادی به کشور زده شد و این فرصت را نصیب شرکت های هواپیمایی ترکیه کردند، بلکه جان مسافر که ناچار بوده فاصله فرودگاه های کوچک و نظامی را با اتوبوس طی نماید نیز به مخاطره افتاده است.
منبع:

1399/12/16
14:17:09
0.0 / 5
806
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912