فراجا گردشگری
مونسان:

از همه ظرفیت ها برای توسعه گردشگری استفاده می نماییم

از همه ظرفیت ها برای توسعه گردشگری استفاده می نماییم به گزارش فراجا گلستان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ضمن اشاره به اینکه در این دولت به مبحث تنوع محصولات گردشگری در کشور پرداخته شده است، اظهار داشت: این وزارت خانه کوشیده تا گردشگری کشور را صرفا از گردشگری فرهنگی و تاریخی خارج کرده و از همه ظرفیت های کشور برای توسعه گردشگری استفاده نماید.علی اصغر مونسان یکشنبه شب (۱۷ اسفندماه) در مراسم شب فرهنگی ایران و قزاقستان به میزبانی استان گلستان اظهار نمود: برنامه های فرهنگی همچون شب فرهنگی ایران و قزاقستان به میزبانی استان گلستان می تواند به شناخت بیشتر ملت ها از یکدیگر و ایجاد ارتباطات پایدار و توسعه مراودات کمک نماید.

وی ضمن اشاره به اینکه توسعه روابط منطقه ای جزو اصول راهبردی دولت جمهوری اسلامی ایران است، اضافه کرد: امیدواریم استان گلستان موفق شود به واسطه برگزاری برنامه شبهای فرهنگی و تکثر اقوام در این منطقه، از این ظرفیت به خوبی استفاده نماید.

مونسان ضمن اشاره به اینکه وزارت میراث فرهنگی برای کمک در جهت تقویت روابط ایران و قزاقستان آمادگی دارد، اظهار داشت: آمادگی داریم سالانه میزبان هفته فرهنگی ایران و قزاقستان به میزبانی استان گلستان باشیم.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تصریح کرد: در دولت تدبیر و امید بیشتر از ۴۸۰ هتل و ۲۲۰۰ واحد بوم گردی به مجموعه های گردشگری کشور اضافه شده است.

مونسان بیان نمود: گردشگری منطقه ای مبحث بسیار مهمی برای وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است و تلاش می نماییم بخصوص در استان های مرزی کشور روابط با کشورهای همسایه را برقرار کرده تا در چارچوب گردشگری، روابط بین ملت ها گسترش یابد.

روابط ایران و قزاقستان عمیق است

اسخت اورازبای_ سفیر جمهوری قزاقستان در ایران هم در این مراسم اظهار داشت: قزاقستان دوست و برادر ایران بوده و نبود مشکل را بارها مقامات دو کشور در دیدارهای مختلف بیان کرده اند. البته تاریخ گواه این مطلب است و روابط دو کشور در همه بخش های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی بسیار عمیق است.

وی ایران را بعنوان یک برادر و دوست بسیار کشوری بزرگ و صمیمی دانست و اضافه کرد: فرزندان ما که در ایران به دنیا آمدند یا کسانی که پس از به دنیا آمدن در کشور شما به کشور ما بازگشتند، باید فرزندان خویش را جهت احترام به ایران تربیت کنند.

به گزارش فراجا به نقل از میراث فرهنگی گلستان، اورازبای بیان نمود: پذیرش قزاق ها در ایران را ارج می نهیم و این میهمان پذیری و اقامت هموطنان خود در خاک ایران را که بیشتر در گلستان هستند را فراموش نمی نماییم.هفته آخر اسفند هرسال بعنوان هفته فرهنگی ایران و قزاقستان نام گذاری می شود

هادی حق شناس_ استاندار گلستان هم در این مراسم که در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد، اظهار داشت: با موافقت وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، از این پس هفته آخر اسفندماه هرسال بعنوان هفته فرهنگی ایران و قزاقستان نام گذاری و به نمایندگی از ایران در استان گلستان جشن هایی به صورت رفت وبرگشت در دو کشور برگزار می شود.

وی ضمن اشاره به اینکه به دنبال تقویت روابط با کشور قزاقستان هستیم، خاطرنشان کرد: از ۱۲ فروردین ماه سال آینده پرواز از فرودگاه بین المللی گرگان به سمت آکتائو قزاقستان آغاز خواهد شد.

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: هفته گذشته اتصال خط عریض در راه ریلی ایران، ترکمنستان، قزاقستان را داشتیم که این موضوع، علاوه بر کاهش هزینه ها و افزایش ترددها، کاهش زمان را به دنبال خواهد داشت.

منبع:

1399/12/18
18:52:41
0.0 / 5
243
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری