فراجا گردشگری
گزارش فراجا؛

پشت پرده موافقت سازمان هواپیمایی با فروش بلیت پرواز در سقف قیمتی

پشت پرده موافقت سازمان هواپیمایی با فروش بلیت پرواز در سقف قیمتی فراجا: سازمان هواپیمایی با هدف جلوگیری از افزایش بی حد و حصر قیمت بلیت هواپیما در سفرهای نوروزی، با افزایش قیمت تا سقف رقم مندرج در نرخ نامه موافقت کرده است.به گزارش فراجا به نقل از مهر، محمد حسن ذیبخش سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از موافقت این سازمان با افزایش قیمت بلیت هواپیما تا سقف رقم مندرج در نرخ نامه بلیت پروازهای داخلی آگاهی داده است.
بلیت پروازهای نوروزی گران نشده فقط در سقف قیمتی قرار دارد
به گفته این مقام مسئول در سازمان هواپیمایی کشوری، اینکه برخی گمان می کنند که نرخ بلیت های هواپیماها افزوده شده است به این علت است که تعدادی از ایرلاین ها برمبنای مصوبه شورایعالی هواپیمایی مبادرت به فروش بلیت برمبنای سقف نرخ تعیین شده کرده اند.
وی درباره شایعات اخیر در خصوص افزایش قیمت بلیت های هواپیما اظهار نمود: مطابق صحبت های انجام شده، طی ایام نوروز هیچ گونه افزایش نرخ بلیتی رخ نخواهد داد.
قیمت های میلیونی بلیت پروازهای داخلی!
در حالی ذیبخش افزایش قیمت بلیت هواپیما را تکذیب کرده که در ایام اخیر، قیمت بلیت پروازهای داخلی به شهرهای توریست پذیر (مشهد، کیش، اصفهان، قشم، تبریز، شیراز و اصفهان) که سفر با خودروی شخصی به آنها ممنوع می باشد، تقریباً تمام شده و اگر برخی ایرلاین ها، ظرفیت خالی داشته باشند، با نرخ هایی حول و حوش یک میلیون تومان به فروش می رسد.
هیچ پروازی به استان های شمالی از ۲۵ اسفند به بعد وجود ندارد
ضمن اینکه هم اکنون بلیتی برای پرواز به فرودگاه های رشت، ساری، رامسر و گرگان از ۲۵ اسفند به بعد که برمبنای اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، ورود به خودروی شخصی در روزهای نوروز به این استانها ممنوع می باشد، وجود ندارد و فروش بلیت سفر به فرودگاه های این شهرهای شمالی صورت نمی گیرد که به نظر می آید سازمان هواپیمایی با ستاد کرونا، بر سر عدم انجام پرواز به استان های شمالی در روزهای نوروز، به توافق رسیده باشند.
معاون وزیر راه: با ایرلاین های گرانفروش برخورد می کنیم
همچنین کاپیتان تورج دهقانی زنگنه معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از عدم افزایش قیمت بلیت طی ایام نوروز آگاهی داد و اظهار نمود: با هر ایرلاینی که بخواهد قیمت بلیت را افزایش دهد برخورد قانونی خواهیم کرد.
وی تاکید کرد: نرخ بلیت ها طی نوروز بطور قطع افزایش پیدا نخواهند کرد و طی این ایام ثابت خواهند بود و هیچ گونه تغییری در قیمت بلیت رخ نخواهد داد.
معاون سازمان هواپیمایی: چرا با فروش بلیت در سقف قیمتی موافقت کردیم؟
ابوالقاسم جلالی معاون عملیات هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری نیز در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره افزایش قیمت بلیت هواپیما در سفرهای نوروزی اظهار نمود: بطور قطع افزایشی نخواهد داشت.
وی در پاسخ به این پرسش که علت موافقت سازمان هواپیمایی با فروش بلیت پروازهای نوروزی در سقف رقم مندرج در نرخ نامه چیست و آیا با قانون آزادسازی نرخ بلیت هواپیما در تناقض نیست؟ اظهار داشت: اینکه اگر قانون آزاد سازی رعایت و نرخ ها رقابتی باشد، نباید هیچ کف و یا سقف نرخی داشته باشیم را قبول دارم.
جلالی اضافه کرد: اما از یک سو قانون فروش بلیت پروازهای داخلی تا ۶۰ درصد ظرفیت هواپیما را داریم و از طرفی، ممنوعیت تردد جاده ای سفرهای بین شهری هم مقرر است با دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا اعمال شود؛ پس با حجم انبوه تقاضای سفرهای هوایی در روزهای تعطیلات نوروز مواجه می شدیم؛ اگر سازمان هواپیمایی با فروش بلیت در سقف قیمتی نرخ نامه موافقت نمی کرد، این احتمال وجود داشت که شرکت های هواپیمایی هر صندلی پروازی را تا چند برابر نرخ فعلی در بازار عرضه می کردند.
رئیس انجمن ایرلاین ها: اجازه افزایش قیمت بلیت پروازهای نوروزی داده نشد
یونس دقیق کیا رئیس انجمن شرکت های هواپیمایی در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره نرخ بلیت پروازهای نوروزی اظهار نمود: قیمت ها در روزهای نوروز تغییر نخواهد کرد؛ در سالهای گذشته در روزهای پیک سفرهای نوروزی، با افزایش قیمت مواجه بودیم اما امسال شرکت های هواپیمایی هیچ افزایش قیمتی نخواهند داشت.
وی افزود: فعلاً تغییر قیمت ها در اختیار ایرلاین ها نیست و در اختیار وزارت راه است که این وزارت خانه اعلام نموده به هیچ عنوان با افزایش قیمت بلیت پروازهای داخلی موافق نیست.
این فعال صنعت هوانوردی در پاسخ به این پرسش که آیا در صورتیکه حجم تقاضای سفرهای نوروزی افزایش یابد، احتمال لغو قانون «فروش بلیت پرواز تا ۶۰ درصد ظرفیت هواپیما»، وجود دارد؟ اظهار داشت: پیگیر حذف این قانون ۶۰ درصد به صورت کلی هستیم؛ چون این ۶۰ درصد تنها در ایران اجرا می شود و در هیچ کشور دیگری در دست اجرا نیست؛ این قانون خسارت زیادی به ایرلاین ها وارد می نماید.
وی تصریح کرد: ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام نموده که برای نوروز ۱۴۰۰، بلیت پرواز خارج از برنامه صادر نشود چون امکان دارد برخی محدودیت های سفرهای نوروزی تشدید شود.
نرخ نامه پروازهای داخلی
لیست نرخ نامه کف و سقف قیمتی بلیت پروازهای داخلی برای همه مسیرها را می توانید از اینجا دانلود کنید.


منبع:

1399/12/21
00:55:16
0.0 / 5
518
تگهای خبر: بازار , پرواز , توریست , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912