فراجا گردشگری

كاشت 3500 درخت چنار كهنسال در خیابان ولیعصر

كاشت 3500 درخت چنار كهنسال در خیابان ولیعصر مدیر عامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران از کاشت ۳۵۰۰ اصله درخت چنار کهنسال در خیابان ولیعصر اطلاع داد.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، محمد علی مختاری روز جمعه در آیین بهره برداری از فاز چهارم پروژه احیاء و ساماندهی درختان چنار خیابان ولیعصر (عج) ضمن اشاره به طرح احیای درختان خیابان ولیعصر (عج)، بیان نمود: طی سالهای گذشته برخی از درختان این خیابان به دلیل ساخت و سازها، خیابان سازی و... تخریب شده بود. از شهریور ۱۳۹۶ طرح ساماندهی درختان ولیعصر در دستور کار سازمان قرار گرفت.
به گفته مختاری؛ خیابان ولیعصر (عج) در خاورمیانه نمونه است و باید نسبت به ساماندهی و حفظ آن کوشید.
وی ضمن اشاره به استقرار خیلی از مراکز و نهادها در خیابان ولیعصر (عج)، اظهار داشت: از شهریور ۱۳۹۶ تابحال ۳۵۰۰ اصله درخت چنار کهنسال با بن ۵۰ و قدمت بالای ۱۰ تا ۱۵ سال از نهالستان های اطراف اصفهان و مشهد به وسیله تریلی و به روش روت بال به تهران آورده شده اند. این تعداد درخت در چهار فاز در خیابان ولیعصر (عج) کاشته شده اند.
به گفته متاری، سال جاری هم ۱۵۰۰ اصله درخت در این خیابان کاشته شده است.

استراتژی مدیریت شهری پنجم افزایش کیفیت زندگی شهروندان است
محمد سالاری، عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز در این مراسم اظهار نمود: مدیریت شهری دوره پنجم برخلاف همه مشکلات، محدودیت های جدی مالی و بدهی های انباشته به ارث رسیده، کوشش کرد که استراتژی خویش را به سمت کیفیت زندگی یعنی ایجاد نشاط و آرامش برای شهروندان ببرد.
او با اشاره به اینکه در همین راستا برای حفاظت از درختان گام های بسیاری برداشته شده است، توضیح داد: مصوبه برج-باغ در تهران لغو شد و این مبادرت به مفهوم حفظ و صیانت از باقی مانده باغات تهران است. همینطور در مناطق فرسوده و غیربرخوردار شهر تهران، حدود ۲۰ باغ مهم تملک شد. طرح موضعی صیانت، حفاظت و ساماندهی از مهم ترین باغات شهر تهران یعنی کن، فرحزاد و سوهانک اجرا شد. دراین دوره مدیریت شهری، حفظ و صیانت از ۱۷۰۰ هکتار باغات کن و ۲۱۱ هزار هکتار باغات فرحزاد در یک فرایند کارشناسی مصوب شد.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران در انتها اظهار داشت: چنارهای خیابان ولیعصر (عج) برای ثبت ملی و جهانی این خیابان با هویت، نقش بسیار مهمی خواهند داشت.
منبع:

1399/12/23
12:51:51
0.0 / 5
997
تگهای خبر: حفاظ , شهر , كهن , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912