فراجا گردشگری

طرح بازدید مجازی موزه ها از امروز شروع می شود

طرح بازدید مجازی موزه ها از امروز شروع می شود بازدید مجازی 10 موزه استان تهران از امروز اجرائی می شود سال قبل نیز این طرح به سبب شیوع ویروس کرونا و تعطیلی موزه ها انجام شده بود.به گزارش فراجا به نقل از مهر، نوروز سال قبل با گسترش شیوع ویروس کرونا و تعطیل شدن موزه ها امکانی برای بازدید مجازی از مراکز تاریخی و موزه ها برقرار شد. بازدید از موزه های استان تهران بر روی یک وبگاه امکان پذیر شده بود و از یکم تا سیزدهم فروردین ۹۹، علاقه مندان از ساعت ۱۵ تا ۱۶ به صورت پخش زنده به بازدید مجازی از موزه ها پرداختند.
در این برنامه، موزه ملی ایران، کاخ موزه های گلستان، سعدآباد، نیاوران، فرش، آبگینه، رضا عباسی، ارتباطات، قرآن، ملک، بانک ملی، دفاع مقدس و علوم و فناوری هرروز به صورت آنلاین میهمان خانه های مردم بودند.
در این طرح، با زیرساخت های طراحی شده همانند یک بازدید حضوری کارشناسان موزه به سوالات بازدیدکنندگان پاسخ می دادند. این اقدام باتوجه به شیوع بیماری کرونا و باهدف تشویق بیشتر مردم برای ماندن در خانه و کاهش سفر و رفت وآمد انجام شده بود.
پس از آن و به دنبال استقبال مردم، یک ماه بعد در اردیبهشت سال ۹۹ طرح ۱۱ هزار کیلومتر مسیر بمنظور بازدید مجازی از ۲۴ اثر ثبت جهانی ایران با همکاری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجرائی شد.
این برنامه به مناسبت رو جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی برگزار شده بود. در این طرح که از چغازنبیل شروع شد، هرروز یک ساعت و نیم به صورت مجازی فیلم و تصاویر از یک اثر ثبت جهانی پخش می شد. در طول سال ۹۹ اقدام قابل توجه دیگری انجام نشد تا اینکه امسال این طرح در نوروز ۱۴۰۰ ادامه یافت و ۱۰ موزه دیگر با همکاری کمیته ملی موزه های ایران از همان وبگاهی که سال قبل پخش زنده داشت، امکان بازدید مجازی برقرار شد.
از امروز تورهای مجازی ۱۰ موزه تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ رأس ساعت ۱۴ و به مدت یکساعت به صورت زنده پخش می شود.
برنامه زمان بندی پخش زنده موزه های تهران به شرح زیر است:
۴ فروردین موزه ملی ایران،
۵ فروردین کاخ گلستان،
۶ فروردین موزه ارتباطات،
۷ فروردین کاخ نیاوران،
۸ فروردین موزه های ارامنه و پمپ بنزین،
۹ فروردین موزه هنرهای دینی امام علی (ع)،
۱۰ فروردین موزه آبگینه و سفالینه ها،
۱۱ فروردین خانه موزه سیمین و جلال،
۱۲ فروردین موزه صلح و خانه موزه شریعتی
۱۳ فروردین موزه تنوع زیستی پردیسان

1400/01/05
16:44:00
0.0 / 5
651
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912