فراجا گردشگری

اعلام محدودیت ها و شرایط بازدید از كاخ گلستان در روزهای نوروز

اعلام محدودیت ها و شرایط بازدید از كاخ گلستان در روزهای نوروز فراجا: برمبنای اعمال محدودیت ها و شرایط جدید بازدید از کاخ گلستان در روزهای نوروز، افراد باید پیش از حضور در کاخ نسبت به خرید اینترنتی بلیت در سانس های اعلام شده اقدام نمایند.به گزارش فراجا به نقل از مهر، کاخ گلستان بعنوان یکی از کاخ موزه های قابل بازدید در تهران این روزها میزبان گردشگران و بازدیدکنندگان نوروزی است.
هر سال به جز عید سال ۹۹ این کاخ مملو از گردشگران و بازدیدکنندگانی بود که آمار بالای حضور آنها در هر یک از موزه های کاخ نگرانی هایی را برای دوست داران میراث فرهنگی و حفاظت از مجموعه به دنبال داشت اما حالا برای بازدید از این کاخ محدودیت هایی اعمال شده است.
از آنجا که طرح خرید اینترنتی بلیت برای بازدید از کاخ اجرائی شده، بازدیدکنندگان می بایست پیش از حضور در کاخ، در سایت اعلام شده توسط وزارت میراث فرهنگی مبادرت به خرید بلیت کنند.
پس از آن باتوجه به محدودیت های زمانی و سانس های اختصاص یافته، ساعت بازدید مورد نظر خودرا انتخاب نموده سپس در محوطه کاخ گلستان حضور پیدا کنند. بدین سبب همانند سال های گذشته نیست که هر زمان بازدیدکننده ای اراده کرده بتواند در کاخ حضور داشته باشد.

چون حالا طبق جدول زمان بندی شده، افراد می توانند تنها در ۶ سانس هر روز از ساعت ۹ و نیم بامداد تا ۱۷ و ۳۰ در مجموعه حضور داشته باشند.
در ۴ سانس ۵۰۰ نفر و در ۲ سانس دیگر هر کدام ۳۵۰ نفر ظرفیت برای بازدید وجود دارد.
بازدیدکنندگان برای بازدید از همه بخش های کاخ گلستان مبلغی در حدود ۴۶ هزار تومان می پردازند. همین طور راهنمای صوتی نیز با هزینه ۱۵ هزار تومان به آنها داده می شود.
ضمن اینکه به سبب جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و برای انجام پروتکلهای بهداشتی هنگام بازدید محدودیت های دیگری نیز اعمال شده است همچون اینکه در ایام عید نوروز عکاسی و فیلمبرداری از مجموعه ممنوعست و هیچ بازدید عمومی همراه با راهنمای تور نیز به سبب جلوگیری از ازدحام انجام نمی گیرد.
با این وجود عکاسی از محوطه باز کاخ آزاده است همانطور که در محوطه باز کاخ نمایشگاه صنایع دستی و اجرای موسیقی زنده برپاست.


منبع:

1400/01/07
14:38:56
0.0 / 5
942
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912