فراجا گردشگری
معاون صنایع دستی كشور خبر داد؛

تجهیز ۲ واحد از طرح اقدام ملی مسكن با صنایع دستی در استان یزد

تجهیز ۲ واحد از طرح اقدام ملی مسكن با صنایع دستی در استان یزد فراجا: معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی از تجهیز دو واحد از 40 واحد طرح اقدام ملی مسکن در استان یزد با صنایع دستی کاربردی و تزیینی استان در امتداد ترویج الگوی خانه ایرانی آگاهی داد.به گزارش فراجا به نقل از مهر، پویا محمودیان معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان این خبر بیان کرد: در امتداد طرح اقدام ملی مسکن که پروژه ساخت ۱۳۰ هزار مسکن برای خانواده های کم برخوردار است، امروز ۴۰ واحد این طرح بصورت آنلاین در استان یزد با حضور محمدعلی طالبی استاندار، محمد مخبر رئیس ستاد اجرائی فرمان حضرت امام و محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری رسید و تحویل متقاضیان شد.
او با اشاره به توافق انجام شده برای تجهیز دو واحد از واحدهای مذکور با صنایع دستی، اضافه کرد: باتوجه به مذاکرات معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی با ستاد اجرائی فرمان حضرت امام همین طور با اعتقاد به شعار همیشگی صنایع دستی در خصوص اینکه صنایع دستی رمز اقتصاد مقاومتی کشور است، این طرح اجرائی شد.
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی با تاکید بر توان و ظرفیت صنایع دستی کشور بیان کرد: این کار در امتداد مفهوم خانه ایرانی انجام شده که در سایر استانها نیز اجرا خواهد شد. تمامی وسایل به کار رفته در این خانه ها به جز لوازم الکترونیکی عمدتا توسط هنرمندان صنایع دستی استان یزد و بخشی توسط هنرمندان سایر استانها تهیه شده اند. این کار با تاکید بر بعد زیبایی شناسی و کاربردی آن در امتداد تجاری سازی این محصولات انجام گرفته است.
محمودیان اشاره کرد: این دو واحد که با هزینه های مقرون به صرفه تجهیز و امروز به متقاضیان تحویل داده شد، می تواند الگوی مناسبی برای زوج های در شرف ازدواج و تمامی اقشاری باشد که به صنایع دستی چه در بعد کاربردی و چه تزئینی علاقه مندند.
او با اشاره به اینکه حمایت این جریان در کشور سبب جلوگیری از واردات بی رویه کالاهای مربوطه از سایر کشورها خواهد شد، اضافه کرد: باتوجه به فعالیت بیش از دو میلیون هنرمند در حوزه صنایع دستی و با تاکید بر ظرفیت های صنایع دستی استانها این توانایی وجود دارد که طرح در سایر استانها نیز اجرائی شود.
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی با تاکید بر اینکه این جریان سازی سبب ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی و الگوی زندگی ایرانی در تمامی شئونات خواهد شدف اشاره کرد: اجرائی شدن این اتفاق در ابتدای سال مزین به شعار تولید، مانع زدایی ها و پشتیبانی ها می تواند علاوه بر ترویج صنایع دستی، معرفی ظرفیت های این هنر سبب آگاهی بخشی جنبه های مختلف صنایع دستی به جامعه مخاطبین خصوصاً جوان ها شود و به حمایت گسترده تمامی اقشار جامعه از صنایع دستی کشور که عینی ترین بخش تولید در حوزه فرهنگ است بینجامد.
محمودیان در آخر خانه ایرانی را نشان دهنده توان صنایع دستی ایران با بیش از ۲۹۵ رشته فعال در این عرصه دانست.

1400/01/20
12:13:23
0.0 / 5
912
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912