فراجا گردشگری

اجرای محدودیت های گردشگری رمضان

اجرای محدودیت های گردشگری رمضان به گزارش فراجا خراسان رضوی در ماه رمضان سال جاری، قوانین و محدودیت های کرونایی برای گردشگری رمضان در بعضی از کشورها به علت پیشگیری از گسترش مبتلا شدن به کرونا اجرا می شود.


کشورهایی که محدودیت هایی برای گردشگری کرونا عرضه کردند در ذیل به آنها اشاره شده است:
دبی
دبی قانون پرده ماه رمضان برای رستوران ها را لغو نمود. مقامات این کشور عنوان کردند: رستوران های دبی دیگر نیازی به محافظت از سرو غذا در مقابل دید رهگذران در ساعات روزه داری ندارند. این قانون جایگزین قوانین صادرشده سالهای گذشته است که رستوران ها و مکان های غذاخوری را به پوشاندن از دید روزه داران ملزم می کرد.
کشور امارات به گردشگری وابسته است و به علت همه گیری صدمه های زیادی به این بخش وارد شده است. این اقدام جدید که روز دوشنبه اعلام شد، در حالی انجام می شود که کشور دبی برای تقویت اقتصاد خود، از توریستهایی استقبال می کند که ۹۰ درصد آنان خارجی و غیرمسلمان هستند.
این کشور از نخستین مقاصدی بود که سال قبل باردیگر به روی گردشگران باز شد و همانند آهنربایی برای بازدیدکنندگانی شد که از محدودیت های شدید کرونایی فرار می کردند.


اندونزی
مهاجران به صورت دسته جمعی، معروف به مودیک (شبیه تعطیلات سال نو چینی یا کریسمس) سفر می کنند. مودیک (Mudik) اصطلاحی در اندونزی برای فعالیتهایی است که مهاجران یا کارگران مهاجر برای بازگشت به زادگاه خود در تعطیلات مذهبی مانند عیدفطر انجام می دهند.
محدیر افندی وزیر فرهنگ این کشور در اطلاعیه ای ضمن اشاره به ترس از انتشار ویروس و کوشش برای کاهش آن اظهار داشت: در سال ۲۰۲۱ مودیک انجام نخواهد شد، اما سفرهای ضروری انجام می شود. البته قاچاچیان و اسناد جعلی سفر برای دورزدن این ممنوعیت هم بسیار مشاهده شده است.


ترکیه
با عنایت به افزایش موارد مبتلا شدن به بیماری کووید، گردشگری ترکیه در معرض تهدید است و مقرر است محدودیت ها تشدید شوند. طیب اردوغان، رئیس جمهوری این کشور احیانا دستور تشدید محدودیت ها را پیش از فصل حیاتی گردشگری (تابستان) اعلام خواهد نمود. این موارد شامل محدودکردن سفرهای بین شهری (عامل اصلی انتقال ویروس) و کاهش تردد افراد زیر ۲۰ سال و بالای ۶۵ سال و تعطیلی اماکن ورزشی و تفریحی است. از دست دادن درآمد گردشگری طی همه گیری، اقتصاد ضعیف ترکیه را بیشتر تحت تأثیر قرار داده است.


سال گذشته، همه گیری درآمد گردشگری ترکیه را که منبع اصلی درآمد است با دوسوم کاهش به ۱۲ میلیارد دلار رساند. برپایه اعلام اردوغان در تاریخ ۲۹ مارس، رستوران ها در ماه رمضان به صورت بیرون بر می توانند فعالیت کنند و ساعات منع تردد هم از ۹ شب تا ۵ بامداد است. تصمیم گیری در مورد افتتاحیه فصل گردشگری به موفقیت کمپین واکسیناسیون بستگی دارد. طبق گفته محمت ارسوی، وزیر گردشگری، کارکنان گردشگری برای واکسیناسیون در اولویت قرار می گیرند.
منابع

arabnews.com

thejakartapost.com

livemint.com

channelnewsasia.com

reuters.com
منبع:

1400/01/27
12:48:09
0.0 / 5
841
تگهای خبر: توریست , سفر , شهر , گردشگران
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912