فراجا گردشگری

گردشگری مجازی كودكان در ایام كرونایی

گردشگری مجازی كودكان در ایام كرونایی خراسان رضوی میلیون ها خانواده در سرتاسر جهان در زمان خانه نشینی کرونایی، فرصت بیشتری برای بودن در کنار هم را تجربه کردند و فرصت بیشتری برای تجربه سفرهای مجازی با کودکان را داشتند. گشت و گذارهای مجازی، روشی عالی برای گذراندن روزمرگی است و می تواند برای دوران تعطیلات برنامه ریزی شود.


بعضی از فعالیتهای در رابطه با سفر مجازی، یادگیری و فعالیتهای علمی کودکان در ذیل ذکر شده است:
تورهای مجازی کودکان
خیلی از مکان ها همچون موزه های جهان، با عنایت به محدودیت های کرونایی به منظور کاهش شیوع بیماری تورهای مجازی عرضه می کنند و کودکان می توانند از خانه به منابع آموزشی این کلاس جهانی درباره علم، هنر و تاریخ دسترسی داشته باشند. والدین به همراه کودکان خود می توانند در مجموعه عظیم آثار هنری و آثار باستانی موزه لوور پاریس یا موزه هنر توکیو فوجی گردش کنند و درباره فسیل های دایناسورها، ماکت های سه بعدی حیوانات و شهاب سنگ های درخشان بررسی دقیق داشته باشند. به مجموعه منابع آموزشی آنلاین برای کودکان توجه داشته باشید؛ با سفر مجازی می توانید به ایستگاه فضایی بین المللی بروید و با پخش فیلمهای آموزشی از مرکز فضایی کندی (محل پرتاب سفینه ها و موشک های فضایی ناسا) در شبکه های اجتماعی به سوالات کودکان خود درباره زندگی در فضا پاسخ دهید.
آشنایی با موسیقی کشورهای دیگر
پس از آشنایی کودکان با موسیقی دیگر کشورها می توانید از کودکان بخواهید تا موسیقی کشورهای دیگر را تشخیص دهند.
قصه گویی مجازی و آشنایی با دیگر فرهنگ ها
اگر می خواهید کودکان اندکی از صفحات نمایشی فاصله بگیرند، از آنان بخواهید تا نقاط مختلف جهان را از روی کتاب کشف کنند. خواندن، روشی عالی برای یادگیری در مورد فرهنگ های دیگر، بهبود سواد و ایجاد همدلی با دیگران است. گوش دادن به کتاب های صوتی هم برای کودکان فعالیتی جذاب است. همینطور می توانید به صورت مجازی کودکان را به تور مجازی قصه گویی بفرستید.
کاردستی
فرزندان خویش را به چالش بکشید تا سازه های معروف را با موادی مانند خاک رس، لگوهای بازی و مقوا بسازند. همینطور می توانید تورهای مجازی برای دیدن معماری های عجیب دنیا داشته باشید تا کودکان برای ساخت، از آنها نمونه برداری کنند.
یادگیری زبان جدید
اگر هم اکنون، امکان سفر فراهم نیست، می توانید خانواده خویش را برای تعطیلات بزرگ بعدی آماده کنید. یادگیری یک زبان خارجی می تواند انواع فعالیتهای سرگرم کننده برای کودکان را تحریک کند، بعنوان مثال، عبارات ساده مانند سلام و تشکر را به زبان های مختلف به آنان آموزش دهید.
سفر غذایی
یکی از بهترین قسمت های سفر، امتحان غذای سایر کشورها و فرهنگ هاست. پس می توانید دستور غذاهای مختلف را امتحان و از کودکان بخواهید در پخت غذا به شما کمک کنند این موارد می تواند تجربه چشیدن غذاهای مختلف برای کودکان را فراهم آورد و همینطور با شرکت در کلاس های آشپزی آنلاین، از آشپزی لذت ببرید.
طبیعت گردی
فعالیتهای طبیعت گردی زیادی برای کودکان وجود دارد؛ شناخت پرندگان در حیاط یا بالکن خانه می تواند برای کودکان جذاب باشد، همینطور شناسایی گل ها، درختان و گیاهان اطراف خانه هم برای آنان لذت بخش است. تلاش کنید تا کاشتن گل ها را به کودکان آموزش دهید. البته در زمان کاهش محدودیت ها می توانید با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به همراه کودکان در پارک محلی خود قدم بزنید و از طبیعت لذت ببرید.


آموزش سفرهای مسئولانه به کودکان
همیشه اعتقاد داشته ایم که کودکان باید از سنین پایین به سفر و مسافرت بروند. سفر یکی از بهترین روش ها برای همه افراد (پیر و جوان) در دستیابی به درک بیشتر از کشورها و فرهنگ های دیگر است. کودکان را در مراحل برنامه ریزی تعطیلات خود شرکت دهید و همینطور درباره تاثیرات خوب و بد سفر با آنان گفتگو کنید.
بعضی از روش هایی که می توانیم به فرزندان کمک نماییم تا یک مسافر مسئول باشند در ذیل آمده است.
مسیر
تلاش کنید مسیر مستقیم به مقصد را انتخاب کنید و با کودکان درباره تاثیرات زیست محیطی سفر و بخصوص سفرهای هوایی گفتگو کنید. جبران انتشار کربن در سفرهای هوایی را در نظر بگیرید و تلاش کنید سفرهای نزدیک به مبدا را انتخاب کنید.
مقصد
انتخاب بعضی از مقاصد برای سفرهای تابستانی بعید است و باید سوابق منطقه انتخابی را درباره حقوق بشر، رفتار با حیوانات و حفاظت از مناطق طبیعی بررسی کنید. البته سفر به مناطقی که در وضعیت محیط زیستی خوبی نیستند هم می تواند جنبه آموزشی محیط زیستی برای کودکان داشته باشد و بحث و گفتگو درباره موارد مرتبط را ایجاد نماید.
مجری تور
اگر سفر خویش را به صورت تور انجام می دهید، اطمینان حاصل کنید که برگزارکنندگان تور درباره گردشگری مسئولانه تعهد داشته باشند و سفرهای پایدار و مسئولانه را ارتقاء دهند.
روش تفکر
کودکان را وادار به تفکر درباره انتخاب مقصد مورد نظر، فرهنگ و شیوه زندگی منطقه کنید. روش هایی را در نظر بگیرید که می توانید با مردم محلی در مقصد مورد نظر خود ارتباط برقرار کنید و با این کار همه خانواده درک بهتری از آن مکان و افراد آن پیدا خواهند کرد.
یادگیری زبان منطقه
کل خانواده را درگیر یادگیری چند کلمه زبان محلی کنید.
سنت های محلی
پیش از سفر با بعضی از آداب و رسوم محلی، جشنواره های سنتی که می توانید در آن شرکت کنید، آشنا شوید، چونکه روش عالی برای تجربه دیگر فرهنگ هاست.
خرید محلی
محصولات و کالاهای محلی را خریداری کنید. با انجام این کار، به پشتیبانی جوامع محلی کمک خواهید کرد. این مساله در مورد محل اقامت هم صدق می کند.
شناخت فرهنگ و سنت های محلی
به فرهنگ ها و سنت های محلی احترام بگذارید، اطمینان حاصل کنید که بایدها و نبایدهای مقصد را می دانید. برای کودکان این موارد گاهی جذاب است؛ بعنوان مثال، پیش از ورود به رستورانی ژاپنی باید کفش های خویش را درآورید و یا در نپال زمان سلام کردن دست خویش را بالا ببرید.
کاهش مصرف، استفاده مجدد، بازیافت
تلاش کنید ردپای خود در طبیعت را به حداقل برسانید. استفاده از بطری آبی که باردیگر قابل استفاده می باشد و اطمینان از دورریختن زباله ها به درستی می تواند برای کودکان بسیار مفید باشد.
مراقبت از محیط طبیعی
با کودکان درباره اهمیت مراقبت از محیط طبیعی گفتگو کنید. در زمان بازدید از باغ وحش، آکواریوم یا پارک ملی مکانی را انتخاب کنید که از حفاظت و آموزش حیوانات حمایت می کند.
منابع

viewfinder.expedia.com

todaysparent.com

globetotting.com
منبع:

1400/02/08
15:48:52
0.0 / 5
665
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912