فراجا گردشگری
سرپرست میراث فرهنگی فارس:

ضریب اشغال هتل های فارس به ۳۰ درصد رسیده است

ضریب اشغال هتل های فارس به ۳۰ درصد رسیده است به گزارش فراجا فارس سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس اعلام نمود که در شرایط کنونی و همه گیری بیماری کرونا ضریب اشغال هتل ها در این استان خیلی کم شده و به ۳۰ درصد رسیده است.


جمشید معینی شنبه ۱۱ اردیبهشت در کمیته تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها که در اداره کل میراث فرهنگی فارس برگزار شد، اظهار داشت: صنعت توریسم یک صنعت صدمه پذیر در حوادث است که در شرایط همه گیری بیماری کرونا هم شدیداً خسارت دیده و به علت کم شدن سفرها، این حوزه صدمه های بسیاری را دیده است.
او ضمن اشاره به نام گذاری سال جاری از جانب رهبر معظم انقلاب تحت عنوان بنام «تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها»، افزود: باید با بروز رسانی اطلاعات در حوزه گردشگری و بررسی های علمی، راهکارهای مناسبی برای جبران این خسارات پیدا کرد و با برنامه ریزی دقیق موجبات برون رفت از مشکلات را فراهم آورد.
معینی تصریح کرد: باید برای رفع مشکلات از طریق های قانونی همچون تشکیل کمیته تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها اقدام نمود تا با رفع این موانع، رونق باردیگر ای را در صنعت توریسم شاهد باشیم.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی فارس بیان نمود: باید با تعریف برنامه های تفریحی سالم و ایده های جدید فرهنگی، مدت اقامت گردشگران در شیراز را افزایش دهیم.
او اظهار داشت: هرچند رکود در حوزه گردشگری را شاهد می باشیم ولی باید نسبت به بازسازی و احیاء و توسعه فیزیکی تأسیسات و زیرساخت های گردشگری در استان، اقدام نماییم.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی فارس ضمن اشاره به لزوم تکمیل طرح های نیمه تمام گردشگری در استان، اظهار نمود: باید پروژه های نیمه تمام طبق برنامه زمان بندی به بهره برداری رسد، چونکه آینده ای روشنی برای صنعت توریسم بعد از اتمام کرونا در کشور پیشبینی می شود که استان فارس بعنوان یکی از قطب های مهم گردشگری کشور می تواند نقش بسزایی در این رونق داشته باشد.1400/02/12
12:56:50
0.0 / 5
547
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912